В начало

Торгівля газом може піти на позабіржовий ринок у разі обмеження цін — Bloomberg

У разі запровадження «стелі» цін на газ угоди щодо газу можуть перейти в область позабіржового ринку, якого не зачепить обмеження цін. Про це повідомив Bloomberg із посиланням на роз'яснення Європейського управління з нагляду за ринком цінних паперів (ESMA), яке буде опубліковане сьогодні, 23 січня.

За оцінкою ESMA, вплив «стелі» цін на газ на ринки поки що важко оцінити. В ESMA вважають, що частина ефектів обмеження виявляться після його активації.

«Це може призвести до значних і різких змін у ширшому ринковому середовищі, що може вплинути на впорядковане функціонування ринків і, зрештою, на фінансову стабільність», — сказано в роз'ясненні ESMA.

Обмеження цін на газ у Євросоюзі має набути чинності з 15 лютого. Для його активації має бути дотримано кількох умов: ціни на газ TTF в Нідерландах мають піднятися вище за €180 за мегават-годину і на €35 вищі за світові ціни на скраплений природний газ.

На початку 2023 року вартість газу в ЄС стала знижуватися через теплу зиму, високу заповненість сховищ газу й зростання вироблення електроенергії вітряними електростанціями. 17 січня ціни на газ уперше з серпня 2021 року опустилися нижче за $600 за тис. куб. м. На торгах у п'ятницю, 20 січня, вартість енергоносія зросла на 12%, до $760 за тис. куб. м.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти