Минулого тижня імпорт скрапленого газу становив 24,3 тис. т, що на 46% більше, ніж тижнем раніше, і є найбільшим показником з вересня 2024 року. Про це свідчать дані Консалтингової групи «А-95».
Основний приріст припав на залізницю, постачання якою зросло у 2 рази, до 4,6 тис. т. Минулого тижня поновився імпорт газу з Болгарії й Німеччини. З останньої залізнична партія ресурсу виробництва Bayernoil обсягом 1 тис. т надійшла «Надєжді». Востаннє звідти вантажили ресурс наприкінці серпня 2024 року перед зростанням акцизних ставок на пальне. Тоді компанією-імпортером була «БРСМ-Нафта».
«Надєжда» завезла і партію американського газу (1 тис. т) з Болгарії, імпорт з якої був на паузі з середини жовтня минулого року. Постачальником виявився Bulmarket, якому, з чуток, надійшла велика партія американського газу. Частину з неї (2,1 тис. т) купив і «Сентуріон», привізши її з Бургаса судном Enigma.
У постачанні на південні термінали основною країною була Туреччина. З 19 по 25 травня звідти було відвантажено близько 6,4 тис. т газу, з яких 96% з термінала Aygaz. Імпортерами були «Мартін Трейд» (2 тис. т), «Данкор Трейд» (1,72 тис. т), «Авантаж» і «Газтрім» (по 1,4 тис. т і 1 тис. т відповідно).
Обсяги по річці Дунай з Румунії зросли на 10% і становили 4,5 тис. т. Їх забезпечили «Вігазтрейд», «Вілле Форте» і «БРСМ». Сумарно з Румунії всіма видами транспорту було відвантажено 7,3 тис. т газу.
Зросли постачання і з Польщі з Литвою. Перша наростила експорт в Україну на 63%, до 2,7 тис. т, друга — на 16%, до 2,4 тис. т. Зростання постачань із цих напрямків пов’язане зі зниженням закупівельної вартості через профіцит продукту.
Основним постачальником газу з Польщі стала AmeriGas Polska: залізничну партію обсягом 0,83 тис. т було відвантажено ОККО. Крім того, вперше з початку квітня надійшов залізницею газ із Tezet: 0,38 тис. т ресурсу імпортувала «Надєжда». Постачання з Bialchem Group, Barter і Pakar Jacek, які більшість часу біли пріоритетними, зменшилися на 17%, 3% і 13% відповідно, до 0,39 тис. т, 0,24 тис. т і 0,25 тис. т.
З Литви відвантаження з Orlen зросли на 14%, до 1,6 тис. т. Водночас закупівлі у литовських трейдерів додали 19%, з 0,64 до 0,76 тис. т.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти