В начало

США перед перемовинами посилили нафтові санкції проти Ірану

10 квітня адміністрація Трампа запровадила санкції проти іранських мереж торгівлі нафтою, зокрема проти розташованого у Китаї термінала зберігання сирої нафти, з’єднаного через трубопровід з незалежним нафтопереробним заводом (НПЗ), лише за кілька днів до перемовин  між США й Іраном. Про це повідомляє Reuters.

Санкції було запроваджено після того, як держсекретар Марко Рубіо заявив, що США проведуть прямі перемовини з Іраном 12 квітня в Омані. Президент Дональд Трамп заявив, що Іран опиниться у «великій небезпеці», якщо вони будуть невдалими.

США наклали санкції на компанію Guangsha Zhoushan Energy Group Co Ltd, яка керує терміналом сирої нафти й нафтопродуктів на острові Хуанцешань у Чжоушані, яка свідомо займалася нафтою з Ірану й з’єднана через підводний нафтопровід «Хуанцешань-Юшань» з незалежним НПЗ, повідомили у Держдепартаменті США.

«Цей термінал безпосередньо пов’язаний з великим комплексом НПЗ у Китаї, що демонструє роль, яку китайські нафтопереробні підприємства продовжують відігравати в закупівлі, придбанні й переробленні іранської сирої нафти», — заявив Держдепартамент, не називаючи нафтопереробний завод.

Однак компанії з відстеження танкерів Vortexa і Kpler і торговельні джерела повідомили Reuters, що НПЗ утримується від купівлі іранської нафти.

Державний департамент заявив, що термінал отримував іранську нафту щонайменше дев’ять разів між 2021 і 2025 роками, в тому числі з суден, які перебувають під санкціями США, і імпортував щонайменше 13 мільйонів барелів іранської сирої нафти.

Термінал у східній провінції Чжецзян не є основним покупцем іранської нафти, яка потрапляє переважно в незалежний нафтопереробний центр провінції Шаньдун на півночі. За даними трейдерів і аналітиків, Китай купує приблизно 90% нафти, що експортується Іраном, а імпорт становить у середньому близько 40 млн барелів на місяць.

Імпорт іранської нафти Китаєм різко зріс у березні, оскільки покупці й дилери накопичували запаси, очікуючи, що додаткові заходи США ще більше посилять постачання.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти