У початок

У березні різко зріс імпорт Китаєм іранської нафти

Імпорт іранської нафти Китаєм різко зріс у березні, оскільки покупці накопичили запаси через острах, що подальші санкції США проти Тегерана можуть скоротити постачання, повідомляє Reuters.

Імпорт нафти Китаєм з Ірану минулого місяця перевищив 1,8 млн барелів на день (б/д), рекордний показник за весь час, що збіглося зі зростанням рівня запасів у незалежному нафтопереробному центрі провінції Шаньдун, згідно з даними фірми з відстеження руху суден Vortexa.

За даними аналітичної компанії Kpler, імпорт іранської нафти Китаєм у березні становив 1,37 млн б/д, що на 83% більше порівняно з 747 тис. б/д у лютому і є максимальним показником за п’ять місяців, тоді як два трейдери, які відстежують іранські потоки в Китай, оцінили березневий імпорт у 1,67 млн б/д й 1,8 млн б/д відповідно.

Зі слів трейдерів та аналітиків, Китай, який виступає проти односторонніх санкцій, купує близько 90% експорту нафти Ірану, яка в основному перевантажується у водах Малайзії й Сингапуру й перейменована на малайзійську. Ця торгівля посилилася, оскільки більше суден, залучених за високі збори, замінили ті, що перебувають під санкціями США, зазначають трейдери й аналітики.

За даними Kpler, на іранську нафту припадало 13% березневого імпорту нафти Китаєм.

Старший аналітик Vortexa Емма Лі й джерело з нафтоперероблення у Китаї пояснюють поспіх закупівель іранських барелів занепокоєнням трейдерів і нафтопереробників можливістю подальших перебоїв у постачанні.

За даними Vortexa, загальні запаси на суші в провінції Шаньдун зросли на 22 млн барелів у березні порівняно з лютим, що відповідає збільшенню надходжень з Ірану.

Збільшення запасів, рекордне за один місяць, зосереджено на складах у портах Шаньдуна, додала Лі.

Інший трейдер, керівник незалежного нафтопереробного заводу (НПЗ), сказав, що іранська нафта, схоже, «припливла» минулого місяця, коли дилери доставляли деякі партії в резервуари, які шукали покупців.

США наклали чотири раунди санкцій на торгівлю іранською нафтою після лютневого заклику президента Дональда Трампа до «максимального тиску» на Тегеран, включаючи березневі санкції проти ГПЗ Shandong Teapot Shouguang Luqing Petrochemical.

Лі очікує, що імпорт іранської нафти Китаєм впаде у квітні, оскільки загальний попит не підвищився, що стабілізує середній показник з початку року в діапазоні 1,3-1,4 млн б/д, відповідно до тогорічного.

Нагадаємо, у березні незалежні китайські НПЗ збільшили рівень завантаження виробничих потужностей. За даними Oilchem, рівень використання потужностей серед «чайників» у Шаньдуні в березні зріс до 46%, що стало першим підвищенням за три місяці.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти