Влада США готується посилити санкції проти експорту російської нафти й розглядає заходи, аналогічні тим, які раніше було введено проти нафтового сектора Ірану, повідомили Bloomberg обізнані джерела.
З їхніх слів, президент Джо Байден тривалий час не вводив жорстких обмежень, оскільки побоювався, що вони призведуть до різкого злету цін на енергоносії, особливо напередодні президентських виборів. Але тепер у Білому домі готові до «більш агресивних дій», оскільки нафтові ціни впали на тлі глобального надлишку. Також в адміністрації Байдена побоюються, що обраний президент Дональд Трамп може змусити Україну «укласти швидку угоду з росією».
Деталі обмежень поки що не затверджено, кажуть джерела Bloomberg. У разі запровадження таких самих санкцій, як проти Ірану, США зможуть карати покупців російської нафти. Але є серйозні ризики, оскільки Китай, Індія й інші впливові країни закуповують у росії значні обсяги палива. Такі заходи можуть у найкоротші терміни призвести до зльоту нафтових цін, складнощів у глобальній економіці й відносинах із партнерами та суперниками США. Однак команда Байдена перед закінченням його президентських повноважень «охоче йде на ризик», підкреслили співрозмовники агентства.
Нафта еталонної марки Brent на початку грудня торгувалася лише на рівні близько $72 за барель. Це майже вдвічі нижче, ніж у перші місяці після повномасштабного вторгнення росії в Україну, коли ціни на нафту сягали $120 за барель.
Країни G7, ЄС, Швейцарія й Австралія запровадили «стелю» цін для російської нафти у грудні 2022 року. Компаніям із цих країн заборонили надавати транспортні, страхові й фінансові послуги для російської нафти, якщо вона продається за ціною понад встановлену межу на рівні $60 за барель. Такий же захід торкнувся нафтопродуктів: максимальна ціна на дизельне пальне становила $100, а на мазут — $45. Згодом США, Великобританія і ЄС запровадили санкції проти танкерів, які були помічені у перевезенні російської нафти за ціною, вищою від встановленого ліміту.
Окрім того, ЄС запровадив ембарго на імпорт російської нафти й нафтопродуктів. До цього на ЄС припадало 33% російського нафтового експорту й 40% експорту нафтопродуктів. росія переорієнтувала постачання в інші країни, переважно в Індію з Китаєм.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти