Європейський Союз розглядає можливість запровадження санкцій проти Litasco Middle East DMCC, торгового підрозділу російського нафтового гіганта «лукойл», що базується в Дубаї, у рамках нових масштабних заходів, спрямованих проти так званого тіньового флоту танкерів москви.
Цей крок, про який ішлося в документах, з якими ознайомилося Bloomberg, буде першим випадком, коли західні уряди намагатимуться запровадити санкції проти підрозділу Litasco з моменту повномасштабного вторгнення рф в Україну. Її материнська компанія «лукойл» була торік другим за величиною продавцем російської сирої нафти на іноземні ринки.
Пропозиції потребують підтримки всіх держав-членів і можуть бути змінені, перш ніж їх буде прийнято. Вони є частиною 17-го пакету санкцій ЄС проти москви через її вторгнення в Україну, оскільки блок прагне посилити тиск на кремль, завдавши удару по його енергетичних доходах і здатності підтримувати війну проти свого сусіда.
Litasco Middle East є мішенню за нібито сприяння зростанню так званого тіньового флоту суден, які перевозять російські нафтові постачання, згідно з пропозицією. Накопичення старих і нерегульованих танкерів спонукало європейські столиці закликати до суворіших санкцій проти енергетичних доходів росії, щоб змусити її припинити свою війну.
Загалом ці заходи стосуватимуться приблизно 60 осіб і близько 150 суден, що доведе кількість суден, на які поширюються санкції ЄС, до понад 300, повідомляло раніше Bloomberg.
У список також входять VSK, один із п'яти провідних російських страхових провайдерів, який минулого року був внесений до чорного списку британською владою, й ПАТ «сургутнефтегаз», компанія, на яку адміністрація Байдена наклала санкції перед тим, як піти.
Остання була третім за величиною російським експортером сирої нафти, на яку припадало майже 12% торішніх продажів на іноземні ринки, за винятком колишніх радянських країн, згідно з розрахунками Bloomberg, заснованими на галузевих даних.
Litasco в цілому відновлюється в останні місяці, наймаючи трейдерів у різні офіси по всьому світу. Компанія зіткнулася з масовим відтоком персоналу після того, як росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 2022 року.
Включення до списків великих російських нафтових компаній може мати наслідки для європейських судновласників, які досі перевозять нафту до країни. Оскільки ціни на сиру нафту впали майже до $60 за барель, грецькі власники повернулися до перевезення барелів для москви, що може стати складнішим, якщо великі експортні й торговельні компанії будуть обмежені.
Серед інших запропонованих цілей – фізичні та юридичні особи, причетні до російських дезінформаційних і хакерських операцій, а також кілька китайських організацій, які нібито постачали росії верстати, що використовуються її військовою промисловістю, й виробники дронів і компонентів для них, які були задіяні проти України. Пекін неодноразово заперечував підтримку військових зусиль москви.
ЄС має на меті прийняти пакет санкцій пізніше цього місяця.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти