волгоградський НПЗ «лукойлу», де 15 січня з невідомої причини спалахнула пожежа, зупинив установку гідроочищення дизельного пального, повідомляє Reuters із посиланням на джерела, які знайомі з ситуацією.
У результаті завод, який входить у десяток найбільших у росії, а минулого року переробив 13,7 млн т нафти, втратив половину потужностей з виробництва дизпального, або близько 10 тис. тонн на добу, розповів один зі співрозмовників агентства.
«Скільки часу знадобиться на ремонт — поки ясності немає», — сказало інше джерело Reuters. На заводі, який було запущено 1947 року, й він один із найстаріших у росії, є ще одна установка очищення: вона випускає 4,5 тис. тонн дизпального «Євро-5» на день.
Причиною поломки на заводі, який виробляє майже 7% всього ДП у росії, стала «позаштатна ситуація», при цьому «зовнішнього впливу» на підприємство не було, повідомляли напередодні джерела «інтерфаксу» в екстрених службах. Місцеві жителі розповідали, що на завод нібито «щось упало», після чого пролунав вибух. Міноборони росії у зведенні 15 січня про атаку безпілотників на волгоградську область не повідомляло.
волгоградський НПЗ — найбільший виробник нафтопродуктів у південному федеральному окрузі. Минулого року він випустив 1,9 млн тонн автобензину (4,3% від загальноросійського виробництва), 6 млн тонн дизельного пального (6,9%) і 0,8 млн тонн мазуту (1,9%).
За рік завод двічі зазнав атаки українських БпЛА і двічі був змушений зупиняти виробництво: у лютому постраждала установка первинного перероблення нафти АВТ-5, яку ремонтували близько трьох тижнів, а в травні спалахнула головна установка заводу АВТ-1, на яку припадає майже 60% його переробних потужностей.
Загалом торік російські нафтозаводи переробили 266,9 млн тонн нафти, що є найнижчим показником з 2012 року, повідомляв Reuters з посиланням на джерела, обізнані з галузевою статистикою. Порівняно з 2023 роком обсяги виробництва скоротилися на 8,1 млн тонн, або 3,2%, а на окремих заводах обвалилися на десятки відсотків: так, туапсинський НПЗ скоротив перероблення на 59%, новошахтинський НПЗ — на 31%, НПЗ «ніжегороднєфтєоргсінтез» — на 22%.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти