В начало

Нігерія за рік імпортувала 15 млрд л бензину

Попри збільшення потужностей нафтоперероблення, Нігерія імпортувала 69% із 21,68 млрд л бензину, спожитого в період із серпня 2024 року по перші 10 днів жовтня 2025 року. Про це повідомляє Dare Olawin.

За цей 15-місячний період країна імпортувала близько 15,01 млрд л преміального моторного спирту (бензину), що становить майже 69% від загального обсягу національного постачання. Це попри те, що нафтопереробний завод (НПЗ) Dangote розпочав виробництво бензину у вересні 2024 року.

За даними Нігерійського регуляторного органу з нафтоперероблення, загальні постачання бензину (PMS) за цей період становили 21,68 млрд л, з яких 6,67 млрд, або 31%, надійшли з внутрішнього виробництва. У звіті «Показники імпорту й внутрішнього постачання» (середньодобова пропозиція PMS — серпень 2024 року-жовтень 2025 року) відображено поступове зростання місцевого виробництва й відповідне скорочення імпорту.

Згідно з розподілом, імпортований бензин у серпні 2024 року становив у середньому 44,60 млн л на добу (л/д), а у вересні 2024 року зріс до 54,30 млн л/д, що стало піком імпортної залежності за весь період. Саме тоді НПЗ Dangote почав постачати бензин на внутрішній ринок.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти