Ціни на нафту незначно змінилися у вівторок, торгуючись у вузькому діапазоні, оскільки трейдери чекали результатів зустрічі ОПЕК+ пізніше цього тижня. Про це пише Reuters.
Ф'ючерси на нафту Brent виросли на 14 центів, або 0,19%, до $71,97 за барель на 04:04 GMT після падіння на 1 цент на попередній сесії. Американська нафта West Texas Intermediate піднялася на 8 центів, або 0,12%, до $68,18 після зростання на 10 центів на момент закриття торгів у понеділок.
«Інвестори перебувають у режимі очікування напередодні зустрічі ОПЕК+», — йдеться у повідомленні аналітиків ANZ.
Джерела з групи виробників повідомили, що на зустрічі 5 грудня вона продовжить останній раунд скорочення виробництва до кінця І кварталу наступного року.
ОПЕК+, яка включає Організацію країн-експортерів нафти й таких союзників, як росія, прагнула припинити скорочення видобутку до І кварталу 2025 року. Однак перспективи надлишку пропозиції чинили тиск на ціни. На частку групи припадає близько половини світового видобутку нафти.
«Я думаю, що немає іншого виходу, окрім як відкласти його», — сказала Пріянка Сачдева, старший ринковий аналітик Phillip Nova, додавши, що це може тривати лише місяць або близько того, оскільки існує великий тиск з боку країн-учасниць щодо збільшення виробництва.
На тлі відсутності каталізаторів зростання й слабкого попиту Сачдева очікує, що ціни на нафту будуть торгуватися в обмеженому діапазоні з ухилом у бік зниження.
Прогноз споживання залишається слабким, оскільки попит на нафту в Китаї, як очікується, досягне піка вже наступного року, кажуть аналітики, що ще більше посилить розрив між попитом і пропозицією.
Очікується, що Саудівська Аравія, найбільший у світі експортер, знизить ціни на нафту для азійських покупців до найнижчого рівня принаймні за чотири роки, зазначають трейдери.
Занепокоєння щодо того, що Федеральна резервна система (ФРС) США може не знизити ставки на грудневому засіданні, також обмежили ціни на нафту, компенсуючи позитивні сигнали з Китаю, де індекс менеджерів із закупівель у листопаді піднявся до максимуму за сім місяців.
Минулого тижня ціни на нафту по обидва боки Атлантики впали більш ніж на 3%.
Директор ФРС Крістофер Уоллер, чиї погляди часто є лідером монетарної політики США, заявив, що він схильний підтримати ще одне зниження ставки цього місяця, але президент ФРС Атланти Рафаель Бостік стверджував, що ФРС все ще має розглянути майбутні дані про робочі місця.
На Близькому Сході в досягнутому за посередництва США режимі припинення вогню між Ізраїлем і бойовиками «Хезболли» продовжували з'являтися прогалини: дев'ятеро людей загинули в результаті ударів по двох містах на півдні Лівану невдовзі після того, як «Хезболла» обстріляла ракетами позиції ізраїльських військових у спірному районі ферм Шебаа понеділок.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти