Експорт нафти з росії зріс уперше за чотири тижні, а потоки з ключових портів піднялися до багатотижневих максимумів, повідомляє Bloomberg.
Потоки сирої нафти з усіх російських портів за чотири тижні до 20 квітня відновилися до 3,21 млн барелів на день (б/д), відшкодувавши приблизно чверть втрат, які спостерігалися за попередні три тижні. Потоки залишаються приблизно на 240 тис. б/д, або на 7%, нижчими за нещодавній пік, який спостерігався місяць тому.
Потоки сирої нафти за сім днів до 20 квітня становили близько 3,35 млн б/д, що тижнево збільшилося приблизно на 220 тис. б/д.
Збільшення відбулося завдяки збільшенню постачань із ключових портів — «козьміно» на Тихому океані й «приморська» на Балтійському морі. Кількість танкерів, що перевозили нафту ESPO з козьміно, була найбільшою за п’ять тижнів, а відправлення з приморська — найбільше за три тижні.
Валова вартість московського експорту відновила приблизно дві третини падіння попереднього тижня, підвищившись майже на $130 млн, або 12%, до $1,28 млрд за тиждень до 20 квітня, відображаючи зростання середньотижневих цін і постачань.
У середньому за чотири тижні дохід незначно змінився в період до 20 квітня, підвищившись приблизно до $1,3 млрд на тиждень з $1,29 млрд у період до 13 квітня. Використовуючи цей показник, більші потоки майже повністю компенсувалися нижчими цінами.
Зростання сталося, коли офіційні особи США сигналізують, що вони втрачають терпіння щодо темпів миротворчого процесу в Україні, викликаючи занепокоєння тим, що адміністрація відмовиться від санкцій, зокрема тих, які спрямовані на експорт російської нафти.
Білий дім дав зрозуміти, що його влаштовують майже всі вимоги росії в Україні. Серед них визнання територій, які вона захопила в України з 2014 року, послаблення санкцій, призупинення постачань зброї Києву й блокування шляху країни до членства в НАТО.
І президент Дональд Трамп, і держсекретар Марко Рубіо припустили, що адміністрація готова продовжити свої мирні посередницькі зусилля, якщо прогрес не буде швидко досягнутий. Представники США мають зустрітися з представниками України і Європи, щоб обговорити пропозиції США з припинення війни.
США вже скоротили свої примусові санкції. У лютому Трамп закрив оперативну групу KleptoCapture, сформовану незабаром після вторгнення москви до свого сусіда 2022 року для виконання заходів, введених проти росії.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти