В начало

Менш ніж за тиждень нафта додала більш ніж на 6%

Ціни на нафту продовжили зростання на третю сесію в понеділок, при цьому Brent піднялася вище від $81 за барель – до найвищого рівня за понад чотири місяці, оскільки очікується, що ширші санкції США вплинуть на експорт російської сирої нафти у Китай з Індією.

Ф'ючерси на нафту марки Brent піднялися на $1,47, або на 1,84%, до $81,23 за барель на 05:03 GMT після досягнення внутрішньоденного максимуму в $81,49, найвищого рівня з 27 серпня.

Американська нафта West Texas Intermediate здорожчала на $1,55, або 2,02%, до $78,12 за барель після досягнення максимуму в $78,39, що є найбільшим показником із 8 жовтня.

Brent і WTI здорожчали більш ніж на 6% з 8 січня, і обидва контракти зросли після того, як у п'ятницю Мінфін США запровадив більш широкі санкції проти російської нафти. Нові санкції спрямовано проти «газпром нєфті» й «сургутнєфтегазу», а також 183 суден, які доставляли російську нафту, орієнтуючись на доходи, які москва використовувала для фінансування своєї війни з Україною.

Як пише Reuters, експорт нафти рф серйозно постраждає від нових санкцій, що змусить Китай з Індією, найбільшого й третього за величиною імпортерів нафти у світі відповідно, отримувати більше сирої нафти з Близького Сходу, Африки й Америки, що підвищить ціни і вартість доставлення, сказали трейдери й аналітики.

«Оголошення у п'ятницю підтверджує нашу думку про те, що ризики для прогнозу Brent у діапазоні $70-85 спотворені у бік зростання в короткостроковій перспективі, – заявили аналітики Goldman Sachs у записці. – За нашими оцінками, судна, які потрапили під дію нових санкцій, перевезли 1,7 млн б/д нафти 2024 року, або 25% російського експорту, причому переважна більшість — сира нафта».

Очікування скорочення постачань також підштовхнули місячні спреди Brent і WTI до їхнього найширшого беквордального рівня з ІІІ кварталу 2024 року. Оперативні ціни вищі, ніж у наступних місяцях у ребеквордному режимі, що вказує на обмежену пропозицію.

Аналітики RBC Capital Markets заявили, що подвоєння кількості танкерів, на які накладено санкції за перевезення російських барелів, може стати головною логістичною перешкодою для потоків сирої нафти.

Багато танкерів, зазначених в останніх санкціях, використовувалися для доставляння нафти в Індії з Китаєм, оскільки попередні санкції Заходу й обмеження цін, запроваджене країнами «Великої сімки» 2022 року, перемістили торгівлю російською нафтою з Європи в Азію. Деякі з кораблів перевозили нафту й з Ірану, який також перебуває під санкціями.

«Останній раунд санкцій OFAC (Управління з контролю за іноземними активами США), спрямованих проти російських нафтових компаній і дуже великої кількості танкерів, матиме наслідки зокрема для Індії», — сказав Гаррі Чилінгуіріан, керівник відділу досліджень Onyx Capital Group.

Аналітики JPMorgan заявили, що росія має певний простір для маневру, попри нові санкції, але зрештою їй доведеться придбати несанкційні танкери або пропонувати сиру нафту за ціною, нижчою від $60 за барель, щоб використовувати західне страхування відповідно до ліміту ціни на Заході.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти