В начало

Китайська CNOOC погоджує угоду про СПГ з ADNOC

Китайська національна офшорна нафтова корпорація погодила умовну угоду про купівлю скрапленого природного газу у Abu Dhabi National Oil Corp (ADNOC).

Це третій контракт на постачання, який близькосхідний експортер енергоносіїв підписав з китайськими покупцями минулих вихідних, повідомляють два китайські торговельні джерела й державні ЗМІ.

Китайська приватна компанія ENN Natural Gas і державний енергетичний трейдер Zhenhua Oil підписали кожен строковий контракт на забезпечення суперохолодженого газу від ADNOC, пише Reuters.

Митна війна зі Сполученими Штатами підштовхнула китайських покупців до перепродажу вантажів із США й укладання нових угод на постачання, оскільки тарифи «око за око» підвищують витрати на імпорт. За даними Kpler і LSEG, Китай протягом березня не імпортував СПГ із США. За даними китайської митниці, минулого року на США припадало близько 5% СПГ Китаю.

Газова й енергетична група CNOOC, відповідальна за газовий бізнес державної енергетичної компанії, погодила 5-річну угоду, починаючи з 2026 року, на 500 тис. метричних тонн СПГ на рік, повідомило джерело в галузі, знайоме з угодою.

Три угоди, очолювані 15-річним контрактом ENN із річними обсягами в 1 млн тонн, починаючи з 2028 року, були укладені в той момент, коли Китай, найбільший у світі імпортер СПГ, запровадив високі мита на американський СПГ на тлі торговельної війни «око за око», через яку китайські покупці ухилялися від доставлення американських вантажів додому.

China Energy News 19 квітня повідомила про угоди, але надала небагато деталей.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти