Китайські покупці СПГ перепродують вантажі, які надходять із США, через високі тарифи, що значно підвищують витрати на імпорт. Ця тенденція, ймовірно, прискориться, оскільки цього місяця починаються нові багаторічні угоди про постачання, а внутрішній попит слабшає, повідомляє Reuters із посиланням на трейдерів і аналітиків.
Пекін, який на початку лютого ввів 15% мита на імпорт СПГ із США, 4 квітня запровадив взаємні мита на всі американські товари, починаючи з 10 квітня, відповідно до рішення президента США Дональда Трампа запровадити 34% додаткові мита на китайські товари.
Згідно з даними Kpler і LSEG, Китай, найбільший у світі покупець скрапленого природного газу, протягом березня не імпортував СПГ із США. За даними китайської митниці, минулого року на США припадало близько 5% СПГ Китаю.
«Китайські імпортери СПГ, ймовірно, змінять думку «Ми повинні спробувати перепродати СПГ США в Європу» на «Ми повинні перепродати весь СПГ США» через значну різницю у тарифах, які необхідно сплатити», — сказав аналітик ICIS Алекс Сіоу.
Уже цього року китайські постачальники американського СПГ перепродали в Європу близько 70% того, що вони перепродали за весь 2024 рік, сказала Лаура Пейдж, керівник Kpler LNG insight.
«Очікується значне зростання перепродажів після початку комерційної діяльності американського експортера Venture Global на проєкті Calcasieu Pass LNG. Додатково цього літа умови арбітражу для переміщення вантажів між ринками стануть вигіднішими для Європи, а не Азії, що також сприятиме збільшенню перепродажів», — додала вона.
За даними двох галузевих джерел, китайська державна компанія Sinopec уклала контракт на закупівлю 1 млн метричних тонн СПГ щорічно у Venture Global, починаючи з цього місяця. Sinopec перепродав свої квітневі вантажі, повідомив один з них.
CNOOC, інша державна компанія, також збирається розпочати п’ятирічний контракт у квітні на щорічні постачання 0,5 млн тонн від Venture Global, додали джерела.
CNOOC, Sinopec і Venture Global не відразу відповіли на запити про коментарі.
Зі слів Сіоу з ICIS, китайські імпортери Sinochem Group, Foran Energy Group і державний гігант PetroChina переспрямовували свої вантажі СПГ із США.
Четверо китайських трейдерів заявили, що покупці американського СПГ розміщують свої вантажі в Європі чи азійських ринках, оскільки додаткові тарифи Пекіна роблять продажі Китаю нежиттєздатними.
«Імпорт припинився після введення попереднього 15%-го податку», — сказав трейдер з державної фірми, додавши, що нові тарифи зроблять імпорт ще менш привабливим.
Трейдер зазначив, що більшість їхніх постачань на умовах FOB прямує до Європи, оскільки ці ринки перебувають ближче до США, а поточні ціни роблять арбітраж більш сприятливим, маючи на увазі умову контракту «фрі-борт», яка дозволяє покупцям перепродувати вантажі.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти