В начало

Енергетичні компанії США просять звільнити танкери СПГ від нових вимог

Енергетичні групи США звернулися до адміністрації Дональда Трампа з проханням звільнити танкери для перевезення скрапленого природного газу (СПГ) від нових правил.

Як пише Reuters, вимоги передбачають поступове збільшення частки експорту, що має здійснюватися на суднах американського виробництва, починаючи з 2028 року.

Торговельний представник США (USTR) оголосив, що з квітня 2028 року виробники СПГ повинні перевозити 1% свого експорту на суднах, побудованих у США. До 2047 року цей показник зросте до 15%.

Це рішення може поставити американську галузь СПГ у невигідне становище порівняно з міжнародними конкурентами, оскільки у США не вистачає відповідних суден, йдеться у зверненні Американського інституту нафти (API) до міністра енергетики Кріса Райта й голови Національної ради з питань енергетичного домінування.

«Ця вимога ставить під загрозу прогрес, якого адміністрація Трампа досягла у розвитку американського СПГ», – заявив генеральний директор API Майк Соммерс.

Галузеві групи попереджають, що окремі експортери можуть втратити ліцензії, якщо не виконуватимуть вимоги, навіть якщо вони не контролюють кількість суден, доступних для перевезення.

За даними AXSMarine, нині у світі експлуатується 792 танкери для перевезення СПГ, з яких 703 побудовані у Південній Кореї та Японії, а 58 – у Китаї.

США мають лише 5 танкерів, але вони були збудовані ще у 1970-х роках і не використовуються.

«На сьогодні сучасних американських танкерів для СПГ просто не існує, а їх будівництво займе десятиліття», – заявив Чарлі Рідл, виконавчий директор Центру СПГ.

USTR вимагає, щоб до кінця десятиліття було задіяно п’ять американських суден для перевезення СПГ, але експерти називають це нереалістичним.

API наголошує, що будівництво одного СПГ-танкера на американських корабельнях займає до п’яти років, а потужностей для швидкого масштабування просто немає.

«Ми закликаємо адміністрацію звільнити імпорт та експорт сирої нафти й нафтопродуктів від цих обмежень», – йдеться у зверненні API.

Водночас представники Офісу торгового представника США поки що не прокоментували ситуацію.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти