Світові ціни на нафту знижуються після рішення країн ОПЕК+ про підвищення квот на видобуток, що посилило побоювання щодо надлишкової пропозиції на ринку на тлі ознак уповільнення економіки США.
Третя за рік зустріч ОПЕК+ 3 серпня завершилася рішенням восьми країн — Саудівської Аравії, росії, Іраку, ОАЕ, Кувейту, Казахстану, Алжиру й Оману — наростити видобуток на 547 тис. бар./добу порівняно з серпнем. Це відповідає чотирьом місячним приростам, запланованим раніше. З квітня країни ОПЕК+ пришвидшено відновлюють видобуток відповідно до плану, затвердженого у грудні 2024 року.
Станом на 8:20 за київським часом жовтневі ф’ючерси на нафту марки Brent на біржі ICE знижувалися на $0,21 (-0,3%) — до $69,46/бар.. У п’ятницю контракти втратили $2,03 (-2,8%).
Вересневі ф’ючерси на WTI на NYMEX здешевшали на $0,10 (-0,15%) — до $67,23/бар., після зниження на $1,93 (-2,8%) напередодні.
Попри останнє просідання, за підсумками минулого тижня обидві марки — Brent і WTI — продемонстрували зростання на 3%.
Тим часом остання статистика з ринку праці США вказує на охолодження економіки: кількість робочих місць у липні зросла лише на 73 тис. замість очікуваних 110 тис., а рівень безробіття збільшився до 4,2% з 4,1% у червні. Індекс ділової активності у виробничому секторі ISM також знизився — до 48 пунктів із 49 у червні, хоча аналітики прогнозували його зростання до 49,5 пункта.
«Різке охолодження ринку праці й максимальний за дев’ять місяців спад у промисловому секторі свідчать про потенційне зниження попиту на нафту», — йдеться в огляді аналітиків ANZ Research, на який посилається The Wall Street Journal.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти