В начало

Ціни на нафту падають на тлі побоювань щодо зростання постачання

У вівторок ціни на нафту знизилися з двотижневого максимуму через побоювання збільшення постачання, а також сумніви щодо того, чи пауза у торговельній війні між США й Китаєм може призвести до довгострокової угоди.

Ф’ючерси на нафту марки Brent на 05:10 за Гринвічем впали на 11 центів, або 0,2%, до $64,85 за барель. Американська WTI знизилася на 8 центів, або 0,1%, до $61,87 за барель.

Як пише Reuters, обидва індекси закрилися в понеділок із приростом приблизно 1,5%, досягнувши найвищих значень із 28 квітня, на тлі нестабільності світового нафтового ринку.

США з Китаєм домовилися тимчасово скоротити високі мита щонайменше на 90 днів, що призвело до різкого зростання акцій на Уолл-стріт, курсу долара й цін на нафту.

«Попри потепління торговельної напруженості між США й Китаєм, все ще існує значна невизначеність щодо того, що станеться через 90 днів. Ця невизначеність може продовжувати стримувати попит на нафту», – заявили аналітики ING у електронному листі до клієнтів.

Основні розбіжності між країнами залишаються не вирішеними, зокрема торговельний дефіцит США з Китаєм і вимога президента США Дональда Трампа щодо активніших дій Пекіна у боротьбі з кризою фентанілу.

Ринок розглядає зростання постачання як один із ключових факторів зниження цін на нафту.

«Попит був важливим чинником для нафтового ринку, але збільшення постачання з боку ОПЕК+ означає, що ринок буде добре забезпечений до кінця року», – зазначають аналітики ING, додаючи, що рівень забезпеченості ринку залежатиме від того, чи дотримуватиметься ОПЕК+ планів агресивного збільшення постачання у травні й червні.

ОПЕК у квітні збільшила видобуток нафти більше, ніж очікувалося, а в травні видобуток, ймовірно, зросте на 411 тис. барелів на добу (б/д).

Утім, падіння цін на нафту дещо стримується стабільним попитом на очищене паливо.

«Попри слабкі перспективи попиту на сиру нафту, не можна ігнорувати позитивні сигнали з ринків нафтопродуктів. Хоча міжнародні ціни на сиру нафту знизилися на 22% з моменту свого піка 15 січня, як ціни на нафтопродукти, так і маржа перероблення залишаються стабільними», – йдеться у звіті аналітиків JP Morgan.

Зменшення потужностей нафтоперероблення, переважно в США і Європі, змінює баланс бензину й дизельного пального, підвищує залежність від імпорту й створює ризики цінових коливань у періоди технічного обслуговування чи незапланованих зупинок.

За даними LSEG, рентабельність комплексного перероблення нафти в Сингапурі у травні майже подвоїлася, досягнувши $6,6 за барель, порівняно з $3,65 у квітні.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти