Ціни на нафту зросли в понеділок, через день після того, як президент Дональд Трамп заявив, що відповідь Ірану на пропозицію США є «неприйнятною», що викликало побоювання щодо постачання, оскільки Ормузька протока залишалася переважно закритою, що стримувало світовий ринок.
Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на $4,22, або 4,17%, до $105,51 за барель на 09:17 за Києвом. Ціна на американську нафту марки West Texas Intermediate зросла на $4,59, або 4,81%, до $100,01 за барель.
Як пише Reuters, минулого тижня обидва контракти зафіксували 6% тижневих збитків на тлі сподівань на швидке завершення 10-тижневої війни на Близькому Сході навколо Ірану, що дозволить транзит нафти через Ормузьку протоку.
«Нафтовий ринок продовжує торгуватися як геополітична машина заголовків, ціни різко коливаються на основі кожного коментаря, відмови чи попередження з Вашингтона й Тегерана», – сказала Пріянка Сачдева, старший аналітик ринку у Phillip Nova.
Зі слів американських чиновників, Трамп має прибути до Пекіна в середу та, як очікується, серед інших обговорить з головою Китаю Сі Цзіньпіном питання Ірану.
«Увагу ринку зараз повністю зосереджено на візиті президента Трампа до Китаю цього тижня», – сказав у примітці ринковий аналітик IG Тоні Сікамор.
З його слів, «...є надія, що він зможе переконати Пекін використати свій вплив на Іран, щоб просувати всеохопне припинення вогню й врегулювання проблеми, що триває в Ормузькій протоці».
Генеральний директор Saudi Aramco Амін Насер заявив у неділю, що за останні два місяці світ втратив близько 1 млрд барелів нафти, і енергетичним ринкам знадобиться час для стабілізації, навіть якщо постачання відновляться.
Дані Kpler щодо судноплавства показали, що минулого тижня ще два танкери з сирою нафтою вийшли з Ормузької протоки з вимкненими системами відстеження, щоб уникнути атак Ірану, що підкреслює зростаючу тенденцію до підтримки експорту нафти з Близького Сходу.
«Навіть якщо гострий нафтовий шок зникне до кінця 2026 року, очікується, що постійний ризик відновлення збоїв в Ормузькій протоці, виснаження запасів й послаблення координації політики збережуть геополітичну премію за ризик, вбудовану в ціни», – написали аналітики ING у записці в понеділок.
Вони очікували, що ціна на Brent залишатиметься вище за $90 за барель до кінця 2026 року й близько $80-85 за барель у 2027 році, оскільки зростання попиту відновлюється, тоді як запаси робитимуть це повільніше, хоч і теж будуть відновлюватися.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти