В начало

Brent зросла до $80,03 за барель

Ціни на нафту зросли в середу, скоротивши втрати від попереднього дня, оскільки увага повернулася до потенційних збоїв у постачанні через санкції проти російських танкерів, хоча зростання було обмежено, оскільки ринок чекав більшої ясності щодо їх впливу.

Ф'ючерси на нафту Brent піднялися на 11 центів, або 0,1%, до $80,03 за барель, на 05:15 GMT після падіння на 1,4% на попередній сесії. Американська нафта West Texas Intermediate піднялася на 23 центи, або 0,3%, до $77,73 за барель після падіння на 1,6%.

Як пише Reuters, ціни впали у вівторок після того, як Управління енергетичної інформації США передбачило, що нафта опиниться під тиском протягом наступних двох років, оскільки пропозиція випереджатиме попит.

«Останнім часом домінуючим фактором були санкції проти російської нафти, які доповнювали низку сильніших економічних даних США», — сказав Єп Джун Ронг, ринковий стратег IG.

«Ключовим питанням залишається те, скільки російських постачань буде втрачено на світовому ринку і чи зможуть альтернативні заходи компенсувати дефіцит», — зазначив Ронг, додавши, що в найближчій перспективі нафта може відмовитися від деяких різких приростів минулого тижня.

Ринок також знайшов певну підтримку в середу через падіння запасів сирої нафти в США, найбільшому споживачі нафти у світі, повідомив Американський інститут нафти пізно у вівторок.

«Ціни на нафту під час ранкових торгів в Азії сьогодні стають сильнішими після того, як дані API показали, що запаси сирої нафти в США впали більше, ніж очікувалося, протягом останнього тижня», — заявили аналітики ING.

Аналітики додали, що хоча запаси сирої нафти у головному сховищі країни в Кушингу (штат Оклахома) зросли на 600 тис. барелів, запаси все ще залишаються історично низькими. Кушинг розташовано у місці доставлення ф'ючерсних контрактів WTI.

API повідомила, що запаси сирої нафти в США впали на 2,6 млн барелів за тиждень, що закінчився 10 січня, згідно з ринковими джерелами з посиланням на дані API. При цьому запаси бензину зросли на 5,4 млн барелів, а запаси дистиляту зросли на 4,88 млн барелів.

Опитування Reuters показало, що аналітики очікували, що запаси сирої нафти в США скоротяться приблизно на 1 млн барелів за тиждень до 10 січня. Дані про запаси від Управління енергетичної інформації, статистичного підрозділу Міністерства енергетики США, має бути надано о 15:30 за Гринвічем.

У вівторок EIA скоротила свій прогноз глобального попиту на 2025 рік до 104,1 млн барелів на день (б/д), в той час, як очікується, що пропозиція нафти й рідкого палива в середньому становитиме 104,4 млн б/д.

Він передбачав, що ціни на Brent упадуть на 8% до середнього $74 за барель 2025 року, а потім впадуть далі до $66 за барель 2026 року, тоді як WTI у середньому становитиме $70 2025-го й упаде до $62 наступного року.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти