В начало

Brent здорожчала до $71,33 за барель

Ціни на нафту різко зросли в понеділок після ескалації у вихідні з боку росії розв’язаної нею війни проти України, хоча занепокоєння попитом на паливо в Китаї, другому за величиною споживачеві у світі, й прогнози глобального надлишку нафти теж негативно впливали на ринки. Про це повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent здорожчали на 29 центів, або 0,4%, до $71,33 за барель, на 05:02 за Гринвічем, тоді як ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate у США становили $67,20 за барель, що більше на 18 центів, або 0,3%, за попереднє значення.

У неділю росія завдала найбільшого авіаудару по Україні за майже три місяці, завдавши серйозної шкоди українській енергосистемі.

Двоє американських чиновників і джерело, знайоме з цим рішенням, заявили в неділю, що це значно змінило політику Вашингтона щодо російсько-української війни, тому що адміністрація президента Джо Байдена дозволила Україні використовувати зброю, вироблену в США, щоб завдати глибоких ударів по росії.

Від кремля не було негайної відповіді, він попередив, що розцінить крок до послаблення обмежень на використання Україною американської зброї як серйозну ескалацію.

«Якщо Байден дозволив Україні завдати удару по російських силах навколо Курська ракетами великої дальності, це може призвести до того, що геополітична заявка знову повернеться до нафти, оскільки це є ескалацією напруженості там у відповідь на вступ у бій північнокорейських військ», — сказав аналітик IG markets Тоні Сикамор.

Сол Кавонік, енергетичний аналітик MST Marquee, сказав: «Поки що вплив на російський експорт нафти був незначним, але якщо Україна зосередиться на більшій нафтовій інфраструктурі, це може призвести до подальшого зростання нафтових ринків».

За даними п’яти галузевих джерел, принаймні трьом нафтопереробним заводам (НПЗ) у росії довелося зупинити перероблення або скоротити випуски через значні втрати на тлі обмеження експорту, зростання цін на нафту й високу вартість позик.

Минулого тижня Brent і WTI впали більш ніж на 3% через слабкі дані з Китаю й після того, як Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) прогнозувало, що світова пропозиція нафти перевищуватиме попит більш ніж на 1 млн барелів на день (б/д) на 2025 рік, навіть якщо скорочення з боку ОПЕК+ залишаться чинними.

Пропускна здатність НПЗ у Китаї впала на 4,6% у жовтні порівняно з минулим роком, а також фіксується уповільнення зростання заводського виробництва в країні минулого місяця, показали урядові дані в п’ятницю.

Інвестори також стурбовані темпами й масштабами зниження процентних ставок Федеральною резервною системою (ФРС) США, що створило невизначеність на світових фінансових ринках.

За даними Baker Hughes, минулого тижня кількість діючих нафтових вишок у США скоротилася на одну – до 478, найнижчого показника з тижня до 19 липня.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти