В начало

Brent торгується за $76,15 за барель

Ціни на нафту продовжили зростання у п’ятницю після закриття на найвищому рівні за більш ніж два місяці на попередній сесії, на тлі надії, що уряди в усьому світі можуть збільшити політичну підтримку для відновлення економічного зростання, яке підніме попит на пальне.

Ф'ючерси на нафту марки Brent піднялися на 22 центи, або 0,3%, до $76,15 за барель, на 04:20 за Гринвічем після досягнення найвищого рівня з 25 жовтня у четвер. Американська нафта марки West Texas Intermediate здорожчала на 25 центів, або 0,3%, до $73,38 за барель, причому на момент закриття торгів у четвер вона досягла максимуму з 14 жовтня.

Як пише Reuters, обидва контракти наближаються до свого другого тижневого зростання після повернення інвесторів із відпустки, покращуючи торговельну ліквідність.

Заводська діяльність в Азії, Європі й США завершила 2024 рік на м’якій ноті, оскільки очікування на Новий рік погіршилися через зростання торговельних ризиків у зв’язку з майбутнім поверненням Дональда Трампа на посаду президента США й крихким відновленням економіки Китаю.

«Грудневі індекси PMI для Азії були неоднозначними, але ми продовжуємо очікувати, що виробнича активність і зростання ВВП у регіоні залишатимуться низькими у найближчій перспективі», — йдеться у записці аналітиків Capital Economics, посилаючись на дані індексів менеджерів із закупівель, опубліковані на сайті у четвер.

З його слів, з огляду на те, що «у більшості країн темпи зростання зазнають труднощів, а інфляція нижче від цільового рівня, ми вважаємо, що центральні банки в Азії продовжуватимуть пом’якшувати політику».

Нижчі процентні ставки мають стимулювати економічне зростання, що призведе до збільшення споживання палива.

Інвестори очікують подальшого зниження процентної ставки Федеральною резервною системою (ФРС) цього року для підтримки економіки США, тоді як президент Китаю Сі Цзіньпін пообіцяв більш проактивну політику для сприяння зростанню.

«Оскільки економічна траєкторія Китаю готова зіграти ключову роль 2025 року, надії покладаються на урядові заходи стимулювання, щоб збільшити споживання й підтримати зростання попиту на нафту найближчими місяцями», — сказав аналітик StoneX Алекс Ходес.

Ринок також очікує майбутніх цін на сиру нафту від найбільшого експортера нафти Саудівської Аравії. Саудівська Аравія може підвищити ціни на нафту для азійських покупців у лютому вперше за три місяці, відстежуючи підвищення базових цін на Близькому Сході минулого місяця, кажуть трейдери.

У США, найбільшому у світі споживачі нафти, запаси бензину й дистилятів підскочили минулого тижня, оскільки нафтопереробні заводи (НПЗ) нарощували виробництво, хоча попит на пальне досяг дворічного мінімуму.

Минулого тижня запаси сирої нафти впали менше, ніж очікувалося, на 1,2 млн барелів – до 415,6 млн барелів порівняно з очікуванням аналітиків щодо скорочення на 2,8 млн.

Трейдери приділяють пильну увагу останнім прогнозам погоди, оскільки очікування різкого похолодання у США з Європою найближчими тижнями можуть підвищити попит на дизельне пальне як замінник природного газу для опалення.

Інвестори також готуються до президентства Трампа перед його інавгурацією 20 січня.

«Мита Трампа для Китаю та їхній вплив на глобальні моделі попиту будуть центральними для цін на нафту 2025 року», — сказала Пріянка Сачдева, старший ринковий аналітик Phillip Nova.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти