В начало

Brent торгується за $73,02 за барель

Ціни на нафту зростають завдяки оптимізму щодо стабільного попиту на паливо в США. Про це пише Reuters.

Ціни на нафту зросли в четвер, продовживши ралі попереднього дня, викликане оптимізмом щодо попиту на паливо в США після несподіваного падіння запасів нафти й бензину, а також повідомленнями про те, що ОПЕК+ може відкласти запропоноване заплановане збільшення видобутку.

Станом на 05:05 за Гринвічем ф’ючерси на нафту марки Brent здорожчали на 47 центів, або на 0,65%, до $73,02 за барель. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate, термін дії яких закінчиться пізніше цього дня, піднялися на 43 центи, або 0,63%, до $69,04 за барель.

Обидва контракти зросли більш ніж на 2% у середу після падіння більш ніж на 6% на початку тижня через зниження ризику ширшого близькосхідного конфлікту.

Запаси бензину в США несподівано впали за тиждень, що закінчився 25 жовтня, до дворічного мінімуму через посилений попит, повідомило Управління енергетичної інформації, тоді як запаси сирої нафти також несподівано скоротилися через падіння імпорту.

Дев'ять аналітиків, опитаних Reuters, очікували збільшення запасів бензину й нафти.

«Несподіване скорочення запасів бензину в США дало можливість купувати, оскільки попит виявився більшим, ніж очікувалося», — сказав Тосітака Тадзава, аналітик Fujitomi Securities.

«Очікування потенційної затримки збільшення видобутку в ОПЕК+ також сприяли... Якщо вони все ж затримаються, то WTI може відновитися до рівня $70 доларів», – зазначив він.

Reuters повідомило, що ОПЕК+, яка об’єднує Організацію країн-експортерів нафти й таких союзників, як росія, може відкласти заплановане збільшення видобутку нафти в грудні на місяць або більше через стурбованість низьким попитом на нафту й зростанням пропозиції.

У грудні група планує збільшити видобуток на 180 тис. барелів на день (б/д). Вона вже відкладала підвищення з жовтня через падіння цін.

Рішення про відкладення підвищення може бути прийняте вже наступного тижня, повідомили Reuters два джерела в ОПЕК+.

Зустріч ОПЕК+ заплановано на 1 грудня, щоб визначитися з подальшими політичними кроками.

Виробнича діяльність у Китаї, найбільшому в світі імпортері нафти, зросла в жовтні вперше за шість місяців, що свідчить про те, що стимулюючі заходи мають ефект.

Ринки очікують результатів президентських виборів у США 5 листопада, а також подробиць економічного стимулювання Китаю. Агентство Reuters повідомило, що Китай може схвалити випуск боргових зобов’язань на суму понад 10 трлн юанів ($1,4 трлн) протягом наступних кількох років в останній день засідання парламенту 4-8 листопада.

На Близькому Сході прем’єр-міністр Лівану в середу висловив надію, що угоду про припинення вогню з Ізраїлем буде оголошено протягом кількох днів, оскільки ізраїльська громадська телекомпанія опублікувала, з її слів, проєкт угоди, яка передбачає початкове 60-денне перемир’я.

Поштовх до припинення вогню для Лівану відбувається разом з аналогічним дипломатичним прагненням припинити військові дії в Газі.

Але вплив на ринок, ймовірно, буде приглушеним.

«Більшість геополітичних ризиків Близького Сходу було знято з ціни на нафту після відповіді Ізраїлю Ірану на вихідних», — сказав ринковий аналітик IG Тоні Сикамор.

Іран заявив, що ізраїльські удари в суботу у відповідь на напад Ірану на Ізраїль 1 жовтня завдали лише обмеженої шкоди.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти