Ціни на нафту знизилися у вівторок, оскільки зменшилася занепокоєність наслідками повалення сирійського президента Башара Асада, але ринок знайшов підтримку в обіцянці Китаю посилити політичні стимули, що може підвищити попит найбільших світових покупців сирої нафти. Про це пише Reuters.
Ф'ючерси на нафту Brent упали на 32 центи, або приблизно на 0,4%, до $71,82 за барель. Ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate США впали на 37 центів, на 0,5% нижче, до $68 на 04:58 за Гринвічем. У понеділок обидва контрольні показники піднялися більш ніж на 1%.
«Напруженість на Близькому Сході, здається, стримано, що спонукало учасників ринку оцінити потенційно низькі ризики більшого регіонального поширення, що призведе до значних перебоїв у постачанні нафти», — сказав ринковий стратег IG Йеп Джун Ронг.
Сирійські повстанці працювали над формуванням уряду, відновленням порядку після повалення Асада, а банки країни й нафтовий сектор мали намір відновити роботу у вівторок.
Хоча сама Сирія не великий виробник нафти, вона має стратегічне розташування й міцні зв’язки з росією й Іраном, і зміна режиму може посилити регіональну нестабільність.
Передача влади відбулася після 13 років громадянської війни й поклала кінець більш ніж 50-річному жорстокому правлінню родини Асада.
Ринок також зосереджено на ймовірності зниження ставки Федеральною резервною системою США наступного тижня, що може підвищити попит на нафту у найбільшій економіці світу.
Очікується, що ФРС знизить ставки на 25 базисних пунктів на завершення свого засідання 17-18 грудня, але трейдери чекають, чи можуть дані про інфляцію цього тижня зірвати цю перспективу.
«Цього року нафтові ринки більше залежали від попиту, ніж від пропозиції, і в результаті інвестори не наважуються займати спекулятивні позиції щодо нафти напередодні ключових політичних рішень ФРС», — сказала старший ринковий аналітик Phillip Nova Пріянка Сачдева.
Зниження було обмежено позитивними очікуваннями щодо економіки Китаю після повідомлень про те, що наступного року Китай запровадить «відповідно м’яку» монетарну політику – перше пом’якшення своєї позиції приблизно за 14 років, щоб стимулювати економічне зростання у найбільшому світовому імпортері нафти.
Попри те, що ринки сподіваються на агресивну політику стимулювання, зростання цін на нафту може бути обмеженим, доки не стане ясно, який вплив заходи Пекіна матимуть на прогноз попиту на нафту в країні, сказав Йеп з IG.
Позитивним знаком є те, що імпорт сирої нафти у Китай підскочив у листопаді порівняно з роком раніше, вперше продемонструвавши річне зростання за сім місяців, показали дані у вівторок, оскільки нижчі ціни на постачання на Близькому Сході й збільшення попиту стимулювали покупки.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти