В начало

Brent торгується на $72,18 за барель

Ціни на нафту зросли в понеділок завдяки оптимістичній активності заводів у Китаї, другому за величиною споживачу нафти у світі, а також тому, що Ізраїль відновив напади на Ліван, попри угоду про припинення вогню, розпалюючи напруженість на Близькому Сході. Про це пише Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent піднялися на 34 центи, або 0,47%, до $72,18 за барель на 04:52 за Гринвічем, тоді як американська нафта West Texas Intermediate коштувала $68,32 за барель, що на 32 центи, або 0,47%, відрізняється від попереднього значення.

«Цінам на нафту вдалося стабілізуватися наступного тижня, при цьому триваюче розширення виробничої діяльності Китаю відображає певний успіх політики в результаті нещодавніх стимулюючих заходів», — сказав Єп Джун Ронг, ринковий стратег IG.

З його слів, це забезпечило на цю мить деяке полегшення попиту на нафту з боку Китаю.

Опитування приватного сектора показало, що в листопаді промислова діяльність Китаю зросла найшвидшими темпами за останні п’ять місяців, що підвищило оптимізм китайських компаній саме тоді, коли обраний президент США Дональд Трамп посилює свої торгові загрози.

Проте трейдери придивляються до розвитку подій у Сирії, зважуючи, чи можуть вони посилити напругу на Близькому Сході, додав Єп.

Перемир'я між Ізраїлем і Ліваном набуло чинності у середу, але кожна сторона звинуватила іншу в порушенні режиму припинення вогню.

У заяві Міністерства охорони здоров'я Лівану повідомляється, що кілька людей було поранено в результаті двох ізраїльських ударів на півдні Лівану. Повітряні удари також посилилися в Сирії, оскільки президент Башар аль-Асад пообіцяв розгромити повстанців, які увірвалися в місто Алеппо.

Минулого тижня обидва контрольні показники зазнали щотижневого падіння більш ніж на 3% через зменшення занепокоєння щодо ризиків постачань через війну між Ізраїлем і «Хезболлою» й прогнозів надлишкових постачань 2025 року, навіть якщо очікується, що ОПЕК+ продовжить скорочення видобутку.

Організація країн-експортерів нафти та їхні союзники, відомі як ОПЕК+, перенесли свою зустріч на 5 грудня й обговорюють відстрочку збільшення видобутку нафти, яке має початися в січні, повідомили Reuters минулого тижня джерела в ОПЕК+.

На зустрічі цього тижня буде прийнято рішення щодо політики на перші місяці 2025 року.

«Продовження скорочення видобутку дасть ОПЕК+ більше часу, щоб оцінити вплив політичних заяв Трампа щодо тарифів і енергоносіїв, а також побачити, якою буде відповідь Китаю», — сказав Тоні Сикамор, ринковий аналітик IG у Сіднеї.

Оскільки багато хто очікував збільшення видобутку групи, ринок може бути зосереджений на масштабі затримки, яка вплине на ціни на сиру нафту, сказав Yeap з IG.

«Невизначена затримка може бути найкращим варіантом для цін на нафту, враховуючи, що попередні раунди затримок приблизно на місяць не змогли підвищити ціни на нафту відповідно до намірів ОПЕК+», – зазначив він.

Очікується, що Brent коштуватиме у середньому $74,53 за барель 2025 року, оскільки слабкість економіки в Китаї затьмарює картину попиту, а значні світові пропозиції переважують підтримку очікуваної затримки запланованого підвищення видобутку ОПЕК+, показало щомісячне опитування Reuters щодо цін на нафту в п’ятницю.

Це сьомий поспіль перегляд консенсусу 2025 року у бік глобального порівняльного показника, який до 2024 року становив у середньому $80 за барель.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти