Ціни на нафту зросли в понеділок після позитивних заяв щодо торговельних переговорів між США й Китаєм, що вселило оптимізм у ринок. Інвестори розраховують на те, що дві найбільші економіки світу можуть наблизитися до вирішення торговельного спору, що вплине на попит на нафту.
Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 27 центів, або 0,4%, до $64,18 за барель на 00:01 за Гринвічем. Американські ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate (WTI) торгувалися на рівні $61,3 за барель, що на 28 центів, або 0,5%, більше, ніж на попередній сесії.
Як пише Reuters, обидва бенчмарки у п’ятницю здорожчали більш ніж на $1 і завершили тиждень із загальним приростом понад 4%, зафіксувавши перше тижневе зростання з середини квітня. Це стало можливим після торговельної угоди між США й Великою Британією, яка вселила оптимізм щодо можливості уникнення економічних потрясінь, спричинених американськими митами.
Перемовини між США й Китаєм у неділю завершилися на позитивній ноті. Американські чиновники повідомили про угоду зі скорочення торговельного дефіциту США, тоді як китайська сторона заявила про досягнення «важливого консенсусу». Втім, жодна зі сторін не розкрила деталей перемовин з віцепрем’єром Китаю Хе Ліфеном, посилаючись на майбутню спільну заяву, яку має бути опубліковано у понеділок.
Аналітики зазначають, що позитивні сигнали з перемовин можуть сприяти зростанню попиту на нафту, адже відновлення торгівлі між країнами призведе до зменшення митного бар’єра.
«Оптимізм щодо перемовин між США й Китаєм підтримує ринок, хоча обмеженість деталей і плани ОПЕК зі збільшення видобутку стримують зростання цін», — зазначив аналітик Fujitomi Securities Тошітака Тадзава.
Експерт мав на увазі плани ОПЕК+ – об'єднання ОПЕК та її союзників, включаючи росію, – зі збільшення видобутку у травні й червні, що потенційно може знизити темпи росту цін.
Попри це, опитування Reuters показало, що видобуток нафти ОПЕК у квітні дещо знизився.
Окремо джерела повідомили, що перемовини між американськими й іранськими представниками щодо суперечностей у ядерній програмі Тегерана завершилися в неділю в Омані, і сторони планують подальші зустрічі. Іран публічно наполягає на продовженні збагачення урану, що створює додатковий ризик для нафтового ринку.
Угода між США й Іраном щодо ядерної програми може вплинути на стабільність світового нафтового постачання, що також тисне на ціни.
Минулого тижня енергетичні компанії США скоротили кількість нафтогазових бурових установок до найнижчого рівня з січня, повідомляє Baker Hughes.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти