В начало

Brent досягла $64,95, трейдери оцінюють ризики

Ціни на нафту у четвер майже не змінилися, оскільки інвестори залишалися обережними, зосереджуючись на відновлених перемовинах між Іраном і США щодо ядерної програми. Водночас неочікуване зростання запасів сирої нафти й палива в США викликало занепокоєння попитом з боку найбільшого у світі споживача нафти.

Ф'ючерси на нафту марки Brent на 04:56 за Гринвічем зросли на 4 центи — до $64,95 за барель, тоді як ціна на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) зросла на 10 центів — до $61,67 за барель.

Як пише Reuters, обидва показники раніше падали протягом сесії після того, як запаси сирої нафти й палива в США минулого тижня несподівано зросли, повідомило Управління енергетичної інформації (EIA). Зростання запасів пояснюється тим, що імпорт сирої нафти досяг шеститижневого максимуму, а попит на бензин і дистиляти знизився.

За даними EIA, запаси сирої нафти зросли на 1,3 млн барелів — до 443,2 млн за тиждень, який закінчився 16 травня, тоді як аналітики, які проводили опитування Reuters, очікували скорочення на 1,3 млн барелів.

«Несподіване зростання запасів, згідно з даними EIA, створює тиск на зниження цін, особливо на WTI», — зазначив Емріл Джаміль, старший аналітик LSEG Oil Research. Він додав, що це може додатково стимулювати збільшення експорту США у Європу й Азію.

Хіроюкі Кікукава, головний стратег Nissan Securities Investment, зазначив: «Хоча зростання запасів у США викликає занепокоєння, деякі інвестори очікують, що літній сезон водіння, який розпочнеться після вихідних на День пам’яті, сприятиме зниженню запасів, обмежуючи подальше падіння цін».

Обидва індекси втратили 0,7% у середу після того, як міністр закордонних справ Оману заявив, що п’ятий раунд ядерних перемовин між Іраном і Сполученими Штатами відбудеться у п’ятницю у Римі.

Ціни підскочили раніше в середу після повідомлення CNN про те, що американська розвідка фіксує підготовку Ізраїлю до удару по іранських ядерних об'єктах, хоча незрозуміло, чи ухвалили ізраїльські лідери остаточне рішення.

Іран — третій за величиною виробник серед членів ОПЕК, і атака Ізраїлю може порушити постачання нафти з країни.

«Трейдери залишаються обережними, уникаючи великих позицій, поки оцінюють суперечливі сигнали щодо переговорів між США й Іраном та повідомлення ЗМІ про можливий ізраїльський удар по ядерних об’єктах Ірану», — зазначив Кікукава.

Пріянка Сачдева, старший ринковий аналітик Phillip Nova, додала: «Крім того, Україна натякнула, що домагатиметься від ЄС жорсткіших санкцій проти росії, що може ще більше порушити потік російської нафти на світові ринки».

Йдеться про те, що Україна наступного тижня звернеться до ЄС із проханням розглянути нові масштабні кроки для ізоляції москви, включаючи арешт російських активів і санкції проти покупців російської нафти.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти