В начало

Потьомкінська боротьба з газозаправками від КМДА. На честь "Євробачення"?


Вадим Васильчук, депутат Київради

Днями автор ішов повз ТРЦ "Блокбастер". Раніше біля цього торгівельно-розважального центру розташовувалася газова заправна станція. Вочевидь, нелегальна, оскільки цього разу на звичному місці модуля вже не було. Комунальні служби демонтували.

Але варто було повернути голову, як мій погляд сфокусувався на білій цистерні, яку притулили на стоянці через дорогу, у кількох сотнях метрів від постійної дислокації.

Питається, чому це обладнання досі там? Чи не тому, що ділкам потрібно зачаїтися, перечекати кілька місяців, доки зі столиці не поїдуть іноземці після "Євробачення", заради яких команда Кличка проводить всілякі бурхливі активності, на кшталт того ж ремонту "Лівобережної" чи інфраструктури Гідропарку?

В останні тижні Служба благоустрою прибрала десятки, можливо, навіть сотні незаконно встановлених автозаправних станцій. Віталій Кличко заявив 11 квітня, що Київ позбавили від 236 модулів. Лишилося завершити демонтаж ще 55. Молодці! Справа важлива і потрібна!

Виникає лише одне питання – що заважало молодій команді постмайданного мера зробити це ще два роки тому? Чим Віталій Володимирович Кличко гірший за Дона Фредовича Трампа, що заходився виконувати свої передвиборчі обіцянки одразу після інаугурації? Наприклад, у тому ж 2016 році демонтували лише півсотні заправок.

Маю для цього явища два пояснення. І обидва не надто приємні для репутації київської влади. Перше – наявність автозаправних станцій без дозволів дозволить іноземним туристам зробити висновок про високий рівень тіньової економіки в країні, яка ось-ось отримає безвіз з Євросоюзом.

Тож, через це боротьбу з нелегальними газозаправками можна вважати лише піар-ходом.

А відтак, столичні чиновники нічим не кращі за Григорія Потьомкіна. За легендою, фаворит Катерини ІІ підготувався до її поїздки до Криму водою, наказавши намалювати на щитах "містечка і села" по берегах Славути, які переконали імператрицю у тому, що придніпровські степи – не пустка, а густо заселена місцевість.

Друге пояснення полягає у тому, що у КМДА нарешті всерйоз вирішили боротися з цим нелегальним і потенційно небезпечним для людей бізнесом. Тоді виникає питання – невже наші служителі столичної громади настільки некваліфіковані, що помітили загрозу майже через три роки після початку роботи Віталія Кличка 4 червня 2014 року? При цьому в медіа можна зустріти конкретний час перших кроків з демонтажу – це червень минулого року.

Але якщо відкинути жарти, то все пояснюється дуже просто. Сім з десяти таки заправок нелегальні. Ще в кінці березня лише в одному Києві працювало 353 модулі без дозвільної документації (у 2015 році загалом їх було 380).

У 2016 році через цю мережу було реалізовано 126 000 тонн газу. Цей бізнес став колосальним джерелом чорного кешу, який живить всіх причетних до нього – і це не лише власники нелегальних автозаправних станцій, а й наглядові органи, місцеві чиновники та депутати Київради, адже для створення такої заправки потрібно близько 20 тисяч у.о.

Та окупається модуль за 60 днів роботи, за умови, якщо працює "у тіні" – без офіційного оформлення персоналу, дозволів на землю, від ДФС тощо. А ось щоби все зробити по закону, треба мінімум вчетверо більше грошей – земля ж бо в Києві не є дешевою.

Як бачимо, вся проблема у політичній волі. І саме влада має вирішити, чи їй потрібен "чорний нал" на вибори і життя, чи вона хоче керувати цивілізованим європейським містом, щороку отримуючи сотні мільйонів гривень податків до комунальної скарбниці.

Якщо друге, то тут потрібні прозорість оподаткування, полегшення дозвільної системи, жорсткі інспекції і одні правила для всіх.

А наша комісія виконавчій владі у цьому допоможе.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти