У початок

Запаси сирої нафти в Китаї у березні різко зросли

Нафтопереробні заводи (НПЗ) Китаю переробили найбільше нафти за рік у березні, але обсяг сирої нафти, що додається до запасів, все ж зріс до найвищого рівня за майже три роки через зростання імпорту. Про це повідомляє Reuters.

Надлишок сирої нафти в Китаї у березні становив 1,74 млн барелів на день (б/д), що є найбільшим показником з червня 2023 року, згідно з розрахунками, заснованими на офіційних даних.

Зміна до величезного надлишку доступної сирої нафти в березні відбулася після того, як НПЗ здійснили рідкісну витрату запасів у перші два місяці року, коли імпорт нафти був слабким на тлі вищих цін, що панували під час організації вантажних перевезень.

Згідно з офіційними даними, опублікованими 16 квітня, НПЗ переробили 14,85 млн б/д у березні, що на 0,4% більше, ніж у тому ж місяці 2024 року.

Імпорт сирої нафти в березні становив 12,11 млн б/д, що на 5% більше, ніж у тому ж місяці минулого року, і є найвищим показником з серпня 2023 року.

Внутрішнє виробництво також було сильним і зросло на 3,5%, до 4,48 млн б/д у березні, найбільшого показника принаймні з середини 2011 року, згідно з даними Reuters.

Якщо поєднати імпорт з внутрішнім виробництвом, то для нафтопереробників буде доступно загалом 16,59 млн б/д, що залишає надлишок у 1,74 млн б/д після вирахування обсягу перероблення.

За перші два місяці 2025 року китайські НПЗ фактично переробили приблизно на 30 тис. б/д більше, ніж було доступно внаслідок імпорту сирої нафти й внутрішнього виробництва, що стало першим випадком за 18 місяців, коли вони використовували запаси.

Але величезний профіцит у березні означає, що за І квартал було на 580 тис. б/д більше сирої нафти, ніж було перероблено.

Загалом для найбільшого імпортера сирої нафти у світі слабкість перших двох місяців як для імпорту, так і для перероблення на НПЗ змінилася у березні.

Питання полягає в тому, чи є сильні показники березня ознакою покращення попиту в другій за величиною економіці світу, чи це було зумовлено радше тимчасовими чинниками.

Відновлення імпорту сирої нафти було значною мірою зумовлене різким зростанням надходжень з Ірану й росії.

Імпорт з Ірану, за оцінками аналітиків сировинних товарів Kpler, у березні становив 1,71 млн б/д, що на 20% більше, ніж у лютому (1,43 млн б/д), і є п'ятимісячним максимумом.

Імпорт з росії також відновився, оскільки НПЗ перейшли на використання несанкціонованих танкерів для доставляння вантажів, обходячи санкції, запроваджені колишнім президентом США Джо Байденом безпосередньо перед тим, як він передав посаду Дональду Трампу в січні.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти