У початок

Запаси нафти в США прямують до багаторічного мінімуму — EIA

Запаси нафти у найбільших економіках світу прямують до найнижчих рівнів щонайменше з 2003 року, оскільки запаси скорочуються рекордними темпами через втрату виробництва внаслідок війни з Іраном, повідомило Управління енергетичної інформації США.

Загальні запаси нафти в країнах-членах Організації економічного співробітництва та розвитку впадуть до трохи менш як 2,3 млрд барелів до грудня, повідомило EIA, виходячи з поточного припущення, що морський рух через Ормузьку протоку навряд чи повернеться до довоєнного рівня на початок 2027 року. Запаси ОЕСР не були такими низькими з 2003 року, коли EIA почало вести облік, йдеться у щомісячному звіті «Короткостроковий енергетичний прогноз».

Швидке скорочення запасів, необхідне для компенсації 11 млн барелів на день (б/д) втрати виробництва на Близькому Сході, створює основу для різкого зростання цін на нафту в найближчі місяці, заявило агентство.

Нещодавні повідомлення про те, що США з Іраном близькі до угоди про відновлення Ормузької протоки, критично важливого водного шляху, через який проходить 20% світових постачань нафти, вплинули на ціни в останні тижні.

«На момент написання цієї статті угоду ще остаточно не укладено. Більшість видобутку нафти в регіоні залишається закритою, а світові запаси нафти продовжують падати, щоб задовольнити попит», – йдеться в повідомленні EIA.

Очікується, що ціни на світову еталонну сиру нафту Brent у червні й липні на спотовому ринку становитимуть у середньому близько $105 за барель, повідомило EIA, що значно вище за $91,6 за барель на ф'ючерсному ринку у вівторок.

«Через масштаби скорочення світових запасів ми прогнозуємо, що ціни на нафту залишатимуться підвищеними, доки світові потоки нафти не повернуться до нормального рівня, а запаси нафти не будуть поповнені», – йдеться в повідомленні агентства.

Високі ціни на нафту, скорочення доступності палива та урядові ініціативи, спрямовані на економію нафти, призведуть до скорочення світового попиту на нафту цього року вперше з часів спаду 2020 року, пов'язаного з пандемією, повідомило EIA.

Агентство зараз очікує скорочення попиту цього року на 1,1 млн б/д, що спростує його попередній прогноз щодо зростання на 200 тис. б/д.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти