У рамках заходів із протидії незаконному обігу і роздрібній торгівлі пальним у Києві в 2020 році демонтовано 23 нелегальних автозаправних станції. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДФС у м.Києві Сергій Кононенко.
За його словами, з незаконного обігу в столиці за підсумками минулого року вилучено пального на суму понад 49 млн грн, а в 2021 році – понад 6 млн грн.
«Ми і далі будемо руйнувати схеми продажу фальсифікованих товарів, захищаючи наших споживачів», – цитує прес-служба ДФС Сергія Кононенка.
Як повідомляв enkorr, співробітники Головного управління ДФС у Києві викрили масштабну схему продажу фальсифікованого пального.
Нагадаємо, сукупні втрати бюджету від діяльності нелегального сегмента паливного ринку за 9 місяців 2020 року в Україні, за оцінками експертів, становлять від 9 до 15 млрд грн. При цьому найбільша частка нелегальної реалізації пального була властива скрапленому газу – 35% (524 тис. т) і дизельному пальному – 19% (1 млн. т). Найменший «тіньової» відсоток притаманний ринку бензину – 13%, або 205 тис. т.
Крім того, згідно з даними Нафтогазової асоціації України (НАУ), станом на 1 грудня 2020 року в Україні ведуть безліцензійну діяльність 103 АЗС, ще 600 станцій мають ліцензії, але продовжують працювати з грубими порушеннями законодавства.
Нагадаємо, з грудня 2019 р. по лютий 2020 р. уряд і президент проводили кампанію проти незаконних пунктів продажу палива. За підсумками першого півріччя 2020 р., правоохоронні й фіскальні органи відзвітували про закриття 833 нелегальних станцій.
У статті «Кінець епохи бідності» аналітик Консалтингової групи «А-95» Артем Куюн відзначав, що на тлі сприятливої цінової ситуації та зосередженості державних органів на боротьбі з поширенням пандемії коронавіруса тіньовий сегмент роздрібного ринку нафтопродуктів масово відновлює позиції в ключових регіонах.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти