У початок

Євросоюз закликали бути готовими до припинення постачання російського газу

Європейська комісія рекомендувала країнам ЄС бути готовими до повного припинення імпорту російського газу, випливає із рекомендацій органу.

«Цільові показники зберігання газу встановлено на рівні 90% наступної зими, і ЄС має бути в змозі виконати це завдання навіть у разі повної відсутності обсягів російського газу за умови, що держави-члени ЄС співпрацюватимуть у галузі постачання», — сказано у повідомленні.

Імпорт російського газу до європейських країн 2022 року знизився більш ніж на 50%, приблизно до 80 млрд кубометрів. Постачання припинилося за основним маршрутом (магістралі «північний потік») і балансуючим («Ямал–Європа»), а також утричі скоротилося українським маршрутом. Зараз російський трубопровідний газ постачається до Європи через одну з двох точок входу в газотранспортну систему України і через Туреччину, куди він приходить «Турецьким потоком» і «Блакитним потоком».

Євросоюз у березні 2022 року розробив план RePowerEU, в якому викладено заходи поетапного зниження імпорту палива з росії, підвищення надійності енергопостачання й підтримки зеленого переходу, і запропонував подальші заходи зі зниження попиту на газ та електроенергію.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти