У початок

Єврокомісія відмовилась від обмеження цін на газ – Reuters

Європейська комісія відмовилася від ідеї обмеження максимальних цін на газ, натомість запропонує країнам ЄС «механізм корекції» цін на «блакитне паливо», призначений для стримування різких коливань.

Відповідні пропозиції Єврокомісія офіційно представить у п’ятницю, 11 листопада. Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела, передає «Бізнес.Цензор».

За даними агентства, більше десяти країн-членів ЄС підтримують більш жорсткі заходи, включаючи обмеження максимальних цін на газ на тлі гострої енергетичної кризи, яка спричиняє рекордно високу інфляцію.

Однак Німеччина, Нідерланди і Єврокомісія вважають, що таке обмеження поставить під загрозу контракти із постачальниками і зменшить стимули до зменшення споживання газу.

Зі слів одного із європейських дипломатів, Єврокомісія повідомила країнам ЄС, що «всеосяжне жорстке» обмеження цін на найбільшому європейському газовому хабі TTF майже не вплине на фактичні ціни, однак спричинить юридичні ризики і ризики для постачання палива за чинними контрактами.

«Ризики переважують переваги», – сказав дипломат.

Офіційний представник ЄС підтвердив, що Єврокомісія на закритій зустрічі з 27 національними представниками в ЄС замість обмеження цін запропонує «механізм корекції ринку», що передбачатиме встановлення «цінового коридору» на TTF.

«Ви не поставите під загрозу безпеку постачання, встановлюючи фіксовану ціну нижче ринкової, оскільки ми перебуваємо в глобальній конкуренції за СПГ (скраплений природний газ)», – сказав єврочиновник.

Комісар ЄС із питань енергетики Кадрі Сімсон напередодні заявила, що Єврокомісія «представить ключові елементи механізму корекції цін» 27 членам у п’ятницю.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти