У початок

Волгоградський НПЗ призупинив роботу через атаку БпЛА

НПЗ «лукойл-волгограднєфтєпєрєработка» припинив прийом і перероблення нафти 3 лютого після атаки безпілотних літальних апаратів (БпЛА), повідомили Reuters три джерела в галузі.

«Прокачування нафти на волгоградський НПЗ немає 3 й 4 лютого», — уточнило одне з джерел, додавши, що терміни відновлення постачання сировини на завод поки невідомі.

Джерелам також важко назвати терміни запуску заводу, проте вони зазначили, що часткове відновлення перероблення може відбутися найближчим часом.

Вранці 3 лютого губернатор волгоградської області повідомив на своєму телеграм-каналі про спалах на об'єкті паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) після атаки БпЛА.

Зі слів джерел Reuters, пожежею могло бути пошкоджено одну з установок первинного перероблення нафти волгоградського НПЗ, ймовірно, АВТ-5, продуктивністю 9 110 тонн на добу, що становить 17,7% потужності НПЗ, а також інфраструктуру однієї з залізничних естакад наливу нафтопродуктів.

«Можливо, постраждали ще якісь комунікації», — сказало джерело.

Крім АВТ-5, завод має у своєму розпорядженні більш потужні первинні установки АВТ-1 (18 590 тонн на добу) і АВТ-6 (14 570 тонн на добу).

За даними джерел, ремонтні роботи на пошкоджених ділянках на заводі можуть зайняти до півтора місяця, проте уточнити режим роботи підприємства у цей період буде можливо лише після остаточної оцінки збитків, завданих зовнішнім впливом.

Учасники ринку зазначають, що НПЗ «волгограднєфтєпєрєработка» не припиняв біржових продажів нафтопродуктів для внутрішнього ринку після спалаху, що стався 3 лютого.

Зі слів трейдерів, які очікують на отримання раніше придбаних залізничних партій палива волгоградського НПЗ, у компанії обіцяють, що відвантаження буде здійснено без затримок, у встановлені контрактні терміни.

За даними трейдерів, за січень-грудень 2024 року волгоградський НПЗ переробив 13,5 млн тонн нафти, або 5,1% від загального обсягу перероблення на НПЗ рф. Завод виробив 1,9 млн тонн автобензину (4,3% від випуску автобензину у рф), 6 млн тонн дизельного пального (6,9%) й 0,7 млн тонн мазуту (1,8%).

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти