У початок

Vitol припинить торгувати російською нафтою

Один із найбільших у світі нафтотрейдерів Vitol Group збирається до кінця цього року повністю припинити торгівлю нафтою й нафтопродуктами російського походження. Про це з посиланням на Bloomberg повідомляє УНН.

Обсяги російської нафти, що перевалюється Vitol, «значно скоротяться у другому кварталі зі скороченням поточних контрактних зобов'язань», повідомив представник Vitol. Нафтотрейдер має намір припинити торгівлю сирою нафтою й нафтопродуктами, якщо не буде зазначено інше, і «ми очікуємо, що це буде завершено до кінця 2022 року», додав він.

Компанія, що базується в Женеві, підтвердила, що не укладатиме жодних нових угод щодо російської нафти і нафтопродуктів. Після вторгнення росії в Україну компанія наголошує, що її закупівлі були частиною укладених раніше контрактів.

Заява Vitol прозвучала після того, як радник президента України Володимира Зеленського написав керівникам Vitol та іншим нафтотрейдерам лист із проханням припинити ділові відносини з російською галуззю викопного палива, щоб перекрити грошові потоки, які допомагають фінансувати вторгнення.

Як відомо, найбільші нафтові компанії BP Plc, Shell Plc та Exxon Mobil Corp. раніше оголосили про плани відмовитися від своїх часток в інвестиціях, пов'язаних із росією. Тим часом багато європейських банків обмежили фінансування торгівлі російськими товарами.

На урядовому рівні, хоча США й заборонили російські енергоносії, фізичний експорт продовжує надходити на світові ринки, і багато європейських країн, як і раніше, дозволяють їх імпорт.

Нафтопереробники в Індії й Китаї також продовжували закуповувати російську нафту або безпосередньо від москви, або через трейдерів. Індія почала порушувати питання про прибутки, які отримують торговці, кажучи, що ціни вищі, ніж те, що рекламується.

Приватні торгові фірми, такі як Vitol і Trafigura Group, а також Glencore Plc, продовжували відвантажувати й продавати російську нафту з того часу, як наприкінці лютого вибухнула війна.

Торгові фірми іноді укладають довгострокові або передплачені контракти з виробниками, такими як російське ПАТ «роснєфть», на купівлю й відвантаження певної кількості нафти щомісяця, а також на щоденну купівлю і продаж на спотовому ринку. Раніше на цьому тижні Glencore і Trafigura заявили, що продовжать дотримуватися своїх довгострокових угод. Glencore однак заявила, що не починає жодного нового бізнесу з росією, а Trafigura – що скоротила обсяги закупівлі російського продукту.

 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти