У початок

Видобуток ОПЕК впав минулого місяця, попри плани збільшення

Видобуток сирої нафти ОПЕК впав минулого місяця, попри довгоочікувані плани групи зі збільшення, причому значна частина скорочення пов'язана з майбутніми санкціями США проти Венесуели.

Видобуток країнами-експортерами нафти в Організації країн-експортерів нафти скоротився на 200 тис. барелів на день (б/д) у квітні, до 27,24 млн на день, згідно з опитуванням Bloomberg.

На Венесуелу припала приблизно половина спаду, оскільки міжнародні виробники, такі як Chevron Corp., згортають діяльність, а адміністрація президента Дональда Трампа посилює санкції.

Однак менш зрозуміло, чому інші члени ОПЕК, такі як Саудівська Аравія й Об'єднані Арабські Емірати, не скористалися угодою групи, щоб нарешті збільшити постачання.

ОПЕК та її союзники вирішили розпочати поступове відновлення зупиненого видобутку у квітні, після того, як кілька разів відкладали плани через побоювання підірвати ціни на сиру нафту.

Проте Об'єднані Арабські Емірати, які навіть отримали спеціальний виняток для додаткового збільшення видобутку, натомість скоротили видобуток на 80 тис. б/д – до середнього рівня 3,25 млн на день, згідно з опитуванням. Ер-Ріяд додав лише 20 тис. б/д, видобувши 8,97 млн, що є лише частиною узгодженого обсягу.

Країни, можливо, намагалися виконати зобов'язання з обмеження видобутку, щоб компенсувати попереднє перевиробництво, хоча найбільші порушники квот — ОАЕ й Ірак — залишалися, значно перевищуючи свої встановлені цілі.

Несподівана стриманість ОПЕК ставить під сумнів рішення картелю і його партнерів у понеділок, коли вони мають провести відеоконференцію для перегляду рівнів видобутку за червень.

Минулого місяця Саудівська Аравія приголомшила трейдерів сирою нафтою, спонукавши групу прискорити збільшення видобутку в травні, що призвело до зростання на 411 тис. б/д, що втричі перевищує початково запланований обсяг.

Делегати заявили, що цей крок мав на меті покарати країни ОПЕК+, які не погодилися з правилами, такі як Ірак і Казахстан, хоча Ер-Ріяд, можливо, також прислухався до тиску Трампа щодо зниження цін на нафту.

Нафтові трейдери готуються до того, що альянс оголосить про чергове збільшення постачань під час телефонної розмови у понеділок, можливо, відповідно до зростання на 411 тис. барелів, оголошеного місяць тому.

Ер-Ріяд оприлюднив деякі дані галузі щодо своєї здатності протистояти спаду ринку, який може виникнути внаслідок збільшення виробництва, поки попит залишається таким нестабільним.

Ф'ючерси на Brent впали до чотиримісячного мінімуму нижче за $60 за барель через кілька днів після приголомшливого кроку ОПЕК+ минулого місяця, про який було оголошено лише через кілька годин після того, як Трамп запровадив низку торговельних мит для Китаю й інших країн. У четвер у Лондоні ціна на бенчмарк торгувався близько $61.

Опитування Bloomberg базується на даних відстеження руху суден, інформації від чиновників та оцінках консультантів Rapidan Energy Group, FGE, Kpler Ltd. і Rystad Energy.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти