У початок

Видобуток ОПЕК у грудні минулого року скоротився

Видобуток сирої нафти в ОПЕК знизився минулого місяця, оскільки Об’єднані Арабські Емірати активізували впровадження заходів зі скорочення постачань, спрямованих на підтримку світових ринків нафти.

Згідно з опитуванням Bloomberg, видобуток Організації країн-експортерів нафти впав на 120 тис. барелів на день (б/д), до 27,05 млн б/д, причому більша частина падіння припала на ОАЕ. Скромні збільшення в Лівії й Нігерії було компенсовано аналогічними скороченнями в Ірані й Кувейті.

ОПЕК гн чолі з Саудівською Аравією та союзники  картелю припиняли видобуток сирої нафти протягом останніх кількох років, намагаючись захистити ціни від крихкого попиту на нафту й значних американських постачань. Минулого місяця коаліція знову домовилася відкласти плани відновлення зупиненого виробництва.

Проте не всі члени альянсу повністю впровадили обіцяні обмеження. Хоча власні дані ОПЕК вказують на те, що Абу-Дабі дотримується своєї квоти, інші оцінки, включно з опитуванням Bloomberg, показують, що ОАЕ входять до числа країн, які перевиробляють.

Грудневе скорочення в країні може відображати поштовх до більшої дисципліни. Це скоротило експорт нафти до мінімуму за 18 місяців, свідчать дані відстеження руху танкерів, зібрані Bloomberg. Зі слів представників компаній, які мають контракти на отримання постачань, державний нафтовий гігант Adnoc скорочує розподіл вантажів сирої нафти для деяких клієнтів в Азії в січні й лютому.

На знак відданості цілям коаліції Абу-Дабі погодився на зустрічі ОПЕК+ минулого місяця відкласти додаткове збільшення видобутку на 300 тис. б/д, яке було надано на знак визнання розширення виробничих потужностей. Початок підвищення було перенесено з січня на квітень і розподілено на довший період часу.

Проте опитування Bloomberg показує, що видобуток сирої нафти в ОАЕ, який у грудні становив приблизно 3,2 млн б/д, залишається на кілька сотень тисяч барелів вищим від узгодженого ліміту.

Ціни на нафту добре почали рік, досягнувши тримісячного максимуму вище від $77 за барель у Лондоні 6 січня через поєднання холодної зимової погоди й жорсткості фізичних ринків на Близькому Сході.

Проте аналітики Волл-стріт сумніваються в тому, що зростання буде тривати, оскільки уповільнення зростання споживання в Китаї й рясне виробництво в США, Гаяні й Канаді створюють надлишок. За оцінками Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) у Парижі, світові ринки цього року будуть переповнені щонайменше на 1 млн б/д.

Картина може змінитися, якщо новообраний президент Дональд Трамп виконає погрози відновити кампанію «максимального тиску» на експорт нафти з Ірану, намагаючись стримати ядерну програму Ісламської Республіки. Потоки до Китаю, найціннішого клієнта Тегерана, вже показали деякі ознаки зриву.

Згідно з дослідженням, видобуток в Ірані дещо скоротився минулого місяця, на 40 тис. барелів – до 3,32 млн б/д. Але попри загрозу, яку представляє майбутній президент, виробництво в країні залишається близьким до найвищого рівня з часів попереднього розгону Трампа шість років тому. Goldman Sachs Group Inc. прогнозує, що нові санкції матимуть «лише помірний» вплив.

Видобуток у Нігерії зріс на 40 тис. б/д – до 1,51 млн на день після того, як країна заявила, що досягла чотирирічного максимуму, згідно з опитуванням. Лівія продовжила процес відновлення після недавньої політичної кризи, додавши 40 тис. б/д – до 1,23 млн на день, що є найвищим рівнем за понад десять років.

Опитування Bloomberg базується на даних відстеження руху суден, інформації від офіційних осіб і оцінках консультантів, зокрема Kpler Ltd., Rapidan Energy Group і Rystad Energy.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти