У початок

Видобуток нафти й газу у Мексиці впав до найнижчого рівня за весь рік

Виробництво рідких вуглеводнів і природного газу в Мексиці у листопаді впало до найнижчого рівня за весь рік і було значно нижчим від середніх показників минулого року, свідчать офіційні дані, опубліковані регулятором.

Як повідомляє Reuters, листопад також став другим місяцем, коли країна не досягла цілей видобутку сирої нафти й конденсату у 1,8 млн барелів на день (б/д), яку президент Клаудія Шейнбаум пообіцяла підтримувати протягом свого шестирічного терміну.

Згідно з даними, опублікованими ввечері у понеділок, у листопаді Мексика видобула 1,747 млн б/д рідких вуглеводневих продуктів.

З них 1,488 млн б/д складається з сирої нафти й 259 тис. б/д – конденсату, рідкого вуглеводневого продукту з дуже низькою щільністю й в’язкістю, який зазвичай виходить на поверхню з природним газом.

Мексика виробляла 3,531 млрд кубічних футів природного газу на день, що також є найнижчим рівнем, зареєстрованим за весь рік.

Державний концерн Pemex, який продовжує боротися, попри десятки мільярдів доларів державної підтримки в останні роки, виробляє 94% рідких вуглеводневих продуктів країни і 95% природного газу.

Видобуток стрімко впав з 3,383 млн б/д два десятиліття тому; старіші родовища, особливо у Мексиканській затоці, занепали, а нові відкриття розчарували.

На початку цього року агентство Reuters виявило, що без значних витрат на розвідку й видобуток Мексиці, можливо, навіть доведеться імпортувати сиру нафту для забезпечення місцевих нафтопереробних заводів (НПЗ) у наступному десятилітті, колись нечувана зміна напрямку для експортера.

Президент Шейнбаум досі мало розходилася зі своїм попередником і наставником, Андресом Мануелем Лопесом Обрадором, у питаннях енергетики, за винятком її енергійної пропаганди стимулювання використання відновлюваних джерел енергії.

Проте вчена, яка була нагороджена за свою роботу зі зміни клімату, мало сказала про те, як вона планує відвернути залежність від викопного палива або як повернути енергетичну компанію з найбільшими боргами.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти