У початок

УЗ уклала другий договір з «Укрнафтою» про купівлю 45 млн куб. м газу

АТ «Укрзалізниця» (УЗ) у серпні уклала з ПрАТ «Укрнафта» другий договір на купівлю 45 млн куб. м газу з підземних сховищ за вигідними цінами літнього періоду, повідомила прес-служба УЗ на телеграм-каналі.

«У серпні 2023 року було підписано ще один договір з «Укрнафтою» на купівлю 45 млн куб. м газу, що перебуває в підземних сховищах. Контракт укладено за вигідними цінами літнього періоду, а споживання газу заплановано розпочати в листопаді поточного року», — наголошується в повідомленні, передає «Інтерфакс-Україна».

Згідно з ним, у березні-вересні УЗ закупила в «Укрнафти» 13,7 млн куб м газу.

«Економія порівняно з цінами на українській енергетичній біржі лише на цій закупівлі становила 40 млн грн, а порівняно з попередніми пропозиціями постачальників-посередників — 250 млн грн», — уточнили в УЗ.

Зазначається, що УЗ у повному обсязі забезпечена газом для проходження осінньо-зимового сезону 2023-2024 років.

«Укладені прямі контракти з виробниками не лише забезпечили компанію «блакитним» паливом, а й дали змогу отримати значний відсоток економії», — наголосили в УЗ.

Водночас уточнено, що завдяки спільній роботі «Укрзалізниці» зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) у червні було викрито махінації на суму 206 млн грн під час купівлі газу для потреб УЗ у 2016-2020 роках. У рамках цього кейсу приватна компанія вже перерахувала УЗ 20 млн грн як частину компенсації заподіяних збитків, взявши на себе зобов'язання відшкодувати загалом 68,16 млн грн.

Раніше повідомлялося, що УЗ підписала договір про закупівлю газу з ПрАТ «Укрнафта», згідно з яким обсяг постачання, зокрема в березні становив 8 млн куб. м.

Нинішній глава УЗ Євген Лященко заявляв, що ціна постачання «Укрнафтою» газу в березні на 23% менша за поточну ціну трейдерів, які торгують на відкритому конкурентному аукціоні, що дасть змогу заощадити лише в березні 47 млн грн. З урахуванням заявленого обсягу купівлі — 8 млн куб. м — це виводило на ціну закупівлі близько 19,7 тис. грн за 1 тис. куб. м.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти