У початок

«Укрзалізниця» підвищить тарифи на перевезення вантажів одразу на 70%

Міністерство інфраструктури погодило пропозицію «Укрзалізниці» про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%. Відповідний наказ №441 міністр Олександр Кубраков підписав 22 червня, його було зареєстровано у Мін'юсті 24 червня, й він набрав чинності з моменту офіційного опублікування, повідомляє «Бізнес.Цензор».

На відміну від кількох попередніх підвищень минулого року, цього разу коефіцієнти підвищені однаково – на 70% – для всіх 20 видів вантажів.

Як уточнили у прес-службі «Укрзалізниці», нові підвищені тарифи на вантажні перевезення набудуть чинності з 1 липня.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту наказу про підвищення тарифів, «Укрзалізниця» планує завдяки цьому отримати додатково понад 11 млрд грн до кінця 2022 року.

Компанія зазначила, що за підсумками перших п'яти місяців цього року через війну перевезення вантажів упали у 2,9 раза – до 27,1 млн тонн, зокрема у внутрішньому сполученні у 2,7 раза – до 14,5 млн тонн, на експорт – у 2,5 раза, до 10,8 млн тонн, на імпорт – у 6,4 раза, до 1,6 млн тонн, тоді як транзит обвалився майже в 10 разів – до 0,3 млн тонн.

«Укрзалізниця» також зазначила, що її орієнтовні витрати на відновлення пошкоджень від війни перевищать 100 млрд грн.

Нагадаємо, із 2 січня 2022 року тарифи на перевезення групи вантажів першого тарифного класу (зокрема залізної руди й вугілля) залізничним транспортом зросли на 9%. Очікувалося, що підвищення тарифів забезпечить додаткові надходження «Укрзалізниці» обсягом 2,31 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що «Укрзалізниця» з 17 серпня 2021 року вже підвищила тарифи на залізничні перевезення вантажів 1-го та 2-го класів (зокрема руди) на 8%. Згідно з тим рішенням, з 1 січня 2022 року тариф мав зрости ще на 20,4%. Водночас на перевезення вантажів другого тарифного класу (зокрема аграрної продукції) тариф із 17 серпня зріс на 8%, а з 1 січня він збільшиться ще на 6,5%. Окрім того, збільшиться тариф на порожній пробіг вагонів. «Укрзалізниця» оцінювала сумарний позитивний ефект підвищення тарифів у 1,8 млрд грн у поточному році й 10,1 млрд грн — 2022 року.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти