У початок

«Укрнафта» накопичила 28 тис. т нафтошламів, які планує переробити

У межах одного з підрозділів ПАТ «Укрнафта» на заході України сфокусували увагу на екологічній проблемі, що не розв'язується десятками років. Про це повідомив директор «Укрнафти» Сергій Корецький.

«Підприємство не нове, обладнання теж, технологічна схема теж недосконала й застаріла, — пояснює топменеджер. — У результаті утворюється нафтошлам — суміш води й механічних домішок, солей з нафтою».

З його слів, ще у 1970-х роках у межах одного з підрозділів на заході України почали створювати ставки-накопичувачі, загалом їх зараз 8 штук.

«У ставках — понад 28 тисяч тонн нафтошламів. Частина цього обсягу — 17 тисяч тонн — вуглеводневмісна, тобто її можна переробити на товарну продукцію, нафту, — зазначає Сергій Корецький. — Це не просто відходи, це те, що може принести компанії прибуток. Решту необхідно утилізувати».

Формується комплексне рішення щодо переробки, реалізації й утилізації наявних обсягів нафтошламів та інших відходів виробництва товарної продукції з урахуванням техніко-економічної ефективності виробничих процесів і потреби дотримання екологічних норм законодавства.

Зараз компанія готує техніко-економічне обґрунтування й пропозицію щодо наявних обсягів нафтошламів.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти