У початок

Україна закликала G-7 знизити ліміт ціни на російську нафту до $30 за барель

Україна вдячна ЄС за схвалення 17-го пакету санкцій проти рф, проте пропонує посилити тиск на агресора, знизивши до $30 за барель граничну ціну на російську нафту, вище від якої західним компаніям забороняється надавати послуги для її експорту.

Про це міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив у Брюсселі, передає «Укрінформ».

Сибіга подякував за 17-й пакет санкцій ЄС, який було схвалено 20 травня, але закликав піти далі цього пакету й підвищити ціну за російську агресію, запровадивши обмеження ціни на російську нафту на рівні не вище від $30 за барель.

Міністр додав, що також потрібні нові санкції щодо російської банківської інфраструктури, включаючи Центробанк рф.

З його слів, такі сильні кроки потрібні зараз, щоб продовжувати чинити тиск на росію, аби вона завершила цю війну. «Тому так важливо мати цю повну дипломатичну мобілізацію – для стримування російської агресії і відновлення миру», – наголосив очільник МЗС України.

Як повідомлялося, єврокомісар з питань економіки Валдіс Домбровскіс раніше заявив, що Євросоюз запропонує країнам «Великої сімки» (G7) знизити граничну ціну на російську нафту, вище від якої західним компаніям забороняється надавати послуги для її експорту.

Він не уточнив, наскільки саме ЄС хотів би знизити граничну ціну. Проте, за даними агентства Reuters, Євросоюз запропонує зменшити її із нинішніх $60 до $50 за барель.

Однак через падіння світових цін середня ціна на російські сорти нафти Urals й ESPO на початку травня знижувалася до $49 за барель.

Через падіння цін на енергоносії, які забезпечують третину доходів федерального бюджету росії, російський уряд підвищив прогноз дефіциту бюджету на 2025 рік до 3,8 трлн руб. ($46,5 млрд за поточним курсом), або 1,7% ВВП, що втричі більше від затвердженого раніше показника (1,2 трлн рублів, або 0,5% ВВП).

Нагадаємо, країни G7 домовилися про обмеження цін на російську нафту на рівні $60 за барель у грудні 2022 року. Західним компаніям забороняється надавати будь-які послуги для її транспортування, вона продається за вищою за цей ліміт ціною.

Це обмеження мало зменшити доходи росії від експорту енергоносіїв, водночас запобігаючи різкому падінню постачання нафти на світовий ринок.

Однак росія успішно навчилася обходити обмеження цін G7 за допомогою «тіньового» флоту танкерів, які не отримують послуг від західних компаній, а російська нафта Urals більшу частину часу торгувалася вище від граничної ціни. 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти