Україна може імпортувати великі обсяги американського газу цього року через термінали в Німеччині, Греції, Литві й Польщі, заявив її державний газовий оператор, оскільки Київ бореться з наслідками російських атак на його інфраструктуру.
Білий дім очолив перемовини про припинення повномасштабної трирічної війни, яка тривала після вторгнення росії в Україну. Київ заявив, що готовий прийняти пропозицію про припинення вогню у вівторок, але москва ще не погодилася на угоду.
Імпорт газу США в Україну має потенціал для зміцнення економічного партнерства з Вашингтоном, а наявність американського газу в українських сховищах може стримувати російські атаки.
Голова українського газового оператора Дмитро Липпа заявив в інтерв'ю Reuters, що Україна може імпортувати щонайменше 4 млрд кубометрів газу з квітня по жовтень.
Розрахунки Reuters, засновані на середніх цінах на газ, показують, що загальна вартість імпорту становитиме щонайменше $1 млрд.
Із загального обсягу імпорту через Європу до половини становитиме СПГ, що постачається на європейські термінали, а не трубопровідний газ, і, зі слів Липпи, якомога більша частина цього газу може надходити зі Сполучених Штатів.
«Якщо ми беремо політичний аспект, то для нас краще доставити якомога більше (американського СПГ) до Польщі й поступово доставляти його до нас», — сказав Липпа в інтерв’ю від 12 березня.
Останніми тижнями російські війська посилили атаки на українську газову інфраструктуру – видобуток і підземні сховища, зменшивши видобуток газу в Україні й обмеживши її здатність вивозити паливо зі сховищ.
До останніх атак Україна видобувала 52-53 млн кубометрів газу на день, але високопоставлене джерело в галузі заявило, що атаки скоротили видобуток до 40%, що змусило Київ збільшити імпорт. Деяке виробництво було відновлено, та офіційні особи відмовилися надати оновлені цифри.
Готуючись до зимового опалювального сезону 2025-26 років, Україна зазвичай починає закачувати газ у сховища, коли поточний сезон пікового попиту закінчується, а це відчувається приблизно у квітні, коли температура підвищується, а споживання починає падати.
За оцінками енергетичних чиновників, для безперебійної роботи в Україні до середини жовтня в запасі має бути щонайменше 13 млрд кубометрів газу.
Липпа зазначив, що СПГ в Україну можуть постачати з терміналів у Німеччині, Греції, Литві й Польщі.
Польський і литовський маршрути були найдешевшими, але Липпа сказав, що Україні також доведеться використовувати інші трубопроводи, оскільки польський інтерконектор дозволяє імпортувати лише до 7 млн кубометрів на день порівняно з попитом у 20-25 млн.
Нагадаємо, минулого тижня НАК «Нафтогаз» підписав з польським Orlen угоду про співпрацю щодо постачань СПГ, що допоможе Україні диверсифікувати джерела забезпечення газу. Згідно з даними Reuters, було узгоджено контракт на постачання 100 млн куб. м природного газу.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти