У початок

Україна продовжуватиме транзит російського газу, поки це технічно можливо, – глава «Нафтогазу»

Україна продовжуватиме транзит російського природного газу, допоки це буде технічно можливо. Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко в ефірі Bloomberg, передає «Інтерфакс-Україна».

«Наразі ухвалено рішення, що поки це буде технічно можливо, ми продовжимо транзит російського газу», – повідомив він.

Вітренко сказав, що не може розкривати деталі політичних дискусій з президентом, Росією, Євросоюзом, але як генеральний директор компанії повинен забезпечити безперебійний транзит, поки для цього є технічна змога. 

Він зазначив, що російські війська в Україні дуже обережні щодо транзитної газової інфраструктури, хоча не шкодують розподільну інфраструктуру. «Тому для нас очевидно, що вони не хочуть завдавати шкоди своїм власним комерційним інтересам і своїм комерційним відносинам», – констатував Вітренко.

За його словами, були спроби з боку Росії втрутитися у роботу трьох компресорних станцій на сході України, проте після попередження про ризики таких дій для транзиту «російські війська стали поводитися по-іншому». «Але вони все одно поряд, тому ситуація далека від нормальної», – підкреслив голова правління «Нафтогазу».

Він підтвердив, що українська сторона зараз повністю контролює транзит газу, а «газпром» використовує законтрактовані потужності.

Вітренко уточнив, що оплата за транзит здійснюється у твердій валюті – євро й доларах. «На жаль, фінансові санкції проти росії містять низку дуже важливих вилучень для таких банків, як «Газпромбанк» і «Сбербанк». Ось чому великі російські компанії, як і раніше, можуть використовувати свої рахунки на Заході для отримання грошей за експорт нафти і газу. І, до речі, саме тому ми говоримо, що це має змінитись», – заявив голова правління «Нафтогазу».

Ю.Вітренко підкреслив, що навіть якщо Європа не може відразу позбутися залежності від російських вуглеводнів, не можна дозволяти путінському режиму отримувати гроші за них, а необхідно накопичувати їх на ескроу-рахунках (рахунки, де кошти зберігаються до виконання зобов'язань за договором обома сторонами, – ред.), доступ до яких буде відкрито тільки після виведення російських військ з України.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти