У початок

Україна ініціює «зелений коридор» між пунктами пропуску Рені–Джурджулешти–Галац

Україна розпочала перемовини з Молдовою і Румунією про створення «зеленого коридору» між автомобільними пунктами пропуску Рені (Україна)–Джурджулешти (Молдова)–Галац (Румунія) для прискорення руху товарів і експорту української аграрної продукції. 

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Зокрема це стало ключовою темою перемовин за участі заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергія Деркача, державного секретаря Міністерства інфраструктури та регіонального розвитку Республіки Молдови Мірча Паскалуце і державного секретаря транспорту та інфраструктури Румунії Іонеля Скріоштяну.

«Пропозиція запровадити «зелений коридор» включає низку заходів для всіх трьох країн. Насамперед ідеться про спільний контроль між Україною й Молдовою і скоординований контроль між Молдовою й Румунією. Завдяки цьому рішенню ми зможемо зменшити кількість зупинок для вантажівок і, відповідно, пришвидшити контроль. Глобально це рішення дозволить вирішити питання комплексного розвитку інфраструктури на українсько-молдовсько-румунському кордоні», — заявив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач.

У міністерстві нагадали, що ці пункти пропуску розташовані неподалік один від одного і є стратегічними для товарів, які перевозять автомобілями до портів, зокрема румунського Галаца. Для створення «зеленого коридору», крім запровадження спільного контролю, необхідна ще низка рішень, зокрема будівництво пункту пропуску «Рені». У такому разі представники контролювальних органів Молдови зможуть здійснювати всі необхідні процедури на виїзді з України.

Деркач також повідомив, що для прискорення руху товарів та експорту української агропродукції до румунських портів в українському пункті пропуску «Рені» буде запроваджено спільний митний і прикордонний контроль із Молдовою.

«Починаємо роботи з облаштування пункту пропуску. Плануємо реалізувати спільний контроль уже з наступного року», — написав він у Facebook, додавши, що цей проєкт дасть змогу вантажівкам замість трьох зупинок робити дві — на виїзді з України й на в'їзді в Румунію.

За інформацією Мінвідновлення, план запуску «зеленого коридору» також передбачає реконструкцію дороги Рені–Галац і розширення її з двох до чотирьох смуг, а також додаткове технічне оснащення пунктів пропуску.

Зазначимо, пункт пропуску «Рені–Джурджулешти» за добу пропускає орієнтовно 50 вантажівок. Це один із ключових автомобільних пунктів пропуску, що веде до румунських портів.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти