У початок

УГВ відкрило новий перспективний поклад на виснаженому родовищі у Карпатах

Пробуривши розвідувальну свердловину, «Укргазвидобування» відкрило новий поклад з дебітом понад 200 тис. куб. м газу на добу. Про це повідомляється на сайті групи «Нафтогаз».

«АТ «Укргазвидобування» відкрило перспективний поклад у мезозойському газоносному комплексі Карпат на родовищі, яке вважалося виснаженим. Розвідувальна свердловина, під час випробування якої отримано приплив газу з дебітом понад 200 тис. куб. м газу на добу, дала найвищий за останні 20 років показник УГВ для родовищ західного регіону», – йдеться у повідомленні.

Як зазначають у прес-службі компанії, нову свердловину глибиною 1 600 м команда фахівців БУ «Укрбургаз» пробурила з метою дорозвідки виснаженого родовища. Рекордні показники газовидобутку було досягнуто завдяки використанню сучасних технологій, зокрема бурового верстата «Іван Богун».

«Результат цієї свердловини і загалом роботи на старих родовищах компанії демонструє ефективність використання сучасних технологій і нових підходів до інтерпретації даних. Західний регіон має великий потенціал для відкриття нових покладів вуглеводнів, який підтверджується результатами сусідніх країн. Зараз ми посилюємо діяльність у цьому регіоні, зокрема щодо впровадження нових технологій та залучення інвестицій», − каже Олег Толмачов, т. в. о. генерального директора Укргазвидобування.

Як пояснюють в УГВ, свердловину для буріння закладали за результатами інтерпретації нових даних раніше проведених сейсморозвідувальних 3D-досліджень. Її введено в експлуатацію в дуже стислі терміни: для цього збудували шлейфи й модернізували установку підготовки газу. Зараз фахівці «Львівгазвидобування» працюють над розширенням технологічних можливостей наземної інфраструктури для збільшення продуктивності свердловини. 

«За результатами проведення комплексу геофізичних досліджень у свердловині наші фахівці визначили низку продуктивних горизонтів, які розширюють перспективи родовища для буріння нових свердловин. А результати випробування дадуть змогу оцінити запаси нового покладу», − зазначає Максим Вітик, директор з розвідки та розробки УГВ. 

Як повідомляв enkorr раніше, АТ «Укргазвидобування» на початку листопада ввело в експлуатацію дві свердловини, які сукупно дають майже 500 тис. куб. м газу на добу.

Еnkorr також писав, що УГВ у вересні запустило в роботу 5 свердловин, які дадуть змогу мати щодоби ще +500 тис. кубометрів газу.

Нагадаємо, з початку року УГВ ввело в експлуатацію 58 нових газових свердловин із сумарним середньодобовим дебітом природного газу 5,3 млн куб. м.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти