У початок

У Євросоюзі розробили план із заміщення російського газу – єврокомісар

Комісар Європейського Союзу з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон заявив учора, 5 червня, що блок розробив план заміни газу з рф, повідомляє із посиланням на видання Deutsche Welle радіо «Свобода».

За словами Бретона, Європейський Союз імпортує з росії 155 млрд кубометрів газу на рік. У рамках нової стратегії Брюссель планує отримати 50 млрд кубометрів за рахунок імпорту скрапленого природного газу з США або Катару, 10 млрд через наявні трубопроводи, 25 буде компенсовано прискореним запуском морських вітрових турбін і фотоелектричних панелей.

Відновлення вугільних електростанцій також можливе, додав Бретон.

Він констатував, що президент росії владімір путін використовує газ, аби розділити Європу.

«Він намагався роз’єднати нас за допомогою своєї вакцини Sputnik, яка не спрацювала, він зробив усе, щоб втрутитися в наші демократії за допомогою (телекомпанії – ред.) Russia Today, а тепер використовує газ, щоб поділити нас», – сказав єврокомісар.

Раніше російський концерн «газпром» зупинив постачання газу в Болгарію, Польщу, Нідерланди, Данію й Фінляндію. Формальною причиною стала відмова цих країн платити за російське паливо в рублях. Таку вимогу кремль висунув після початку російського вторгнення в Україну. Європейський Союз відхилив ці умови.

 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти