У початок

У вересні надлишок сирої нафти в Китаї досяг майже 1 млн бар. на добу

Слабку позицію сектору сирої нафти Китаю підкреслили дані за вересень, які показали шосте місячне падіння перероблення на нафтопереробних заводах (НПЗ), що призвело до майже 1 млн барелів нафти на день, доступних для зберігання, пише Reuters.

НПЗ Китаю переробили 14,29 млн барелів на день (б/д) у вересні, дещо більше порівняно з 13,91 млн б/д у серпні, але на 5,4% менше, ніж того ж місяця 2023 року, згідно з офіційними даними, опублікованими 18 жовтня.

Зменшення продуктивності НПЗ відбулося після попередніх даних, згідно з якими імпорт сирої нафти впав на 0,6% у вересні порівняно з роком раніше, знизившись до 11,07 млн б/д, п’ятий місяць поспіль, коли імпорт був меншим, ніж 2023 року.

Слабкість нафтового сектору Китаю призвела до того, що цього року значний обсяг надлишку сирої нафти можна було додати до комерційних або стратегічних сховищ.

Китай, найбільший у світі імпортер сирої нафти, не розголошує обсягів нафти, що надходить у стратегічні й комерційні запаси або виходить із них, але оцінку можна зробити, віднявши кількість переробленої нафти із загального обсягу сирої нафти, доступної завдяки імпорту й внутрішнього виробництва.

Згідно з даними Національного бюро статистики, внутрішній видобуток у вересні становив 4,15 млн б/д, що на 1,1% більше, ніж того ж місяця минулого року.

Поєднання внутрішнього видобутку з імпортом дає загальну суму 15,22 млн б/д, доступну для перероблення.

Перероблення на НПЗ у вересні становило 14,29 млн б/д, залишаючи надлишок у 930 тис. б/д.

За перші дев'ять місяців року загальний обсяг доступної сирої нафти становив 15,25 млн б/д, а пропускна спроможність НПЗ становила 14,15 млн б/д, залишаючи профіцит у 1,1 млн б/д.

Варто зазначити, що не весь цей надлишок сирої нафти, ймовірно, було додано до сховищ, а частина перероблялася на заводах, які не враховані офіційними даними.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти