У початок

У росії може виникнути дефіцит зимового дизеля

Цього року в росії може виникнути дефіцит зимового морозостійкого дизеля. Про це з посиланням на повідомлення президента російського паливного союзу (РТС) євгєнія аркуши пише «комерсантЪ». З його слів, у росії завжди бракувало зимового дизеля, але його замінювали іншими видами палива, які цього року майже всі йдуть на експорт.

«Викликає деякі побоювання ситуація із зимовим дизелем, тобто з морозостійкими сортами дизельного пального. З ним завжди були проблеми в нашій країні, його завжди не вистачало. Боюся, що й цього року можуть виникнути певні труднощі. Раніше допомагали так звані середні дистиляти, або замінники дизельного пального, а зараз їх практично немає на внутрішньому ринку — вони йдуть на експорт», — сказав євгєній аркуша.

З його слів, російські виробники продовжують експорт зимового дизеля у більших обсягах. «Через це у нас ціни гуртові й роздрібні на дизельне пальне істотно вищі, ніж на бензин, що загалом ненормально», – зазначив він.

аркуша вважає, що запобігти дефіциту зимового дизеля можна за допомогою закупівель цього палива в білорусії. Він додав, що влада вже обговорює це питання.

Раніше «Ъ» стало відомо, що росія може збільшити імпорт білоруського палива. Подібну ініціативу обговорюють у міненерго й мінфіні росії. Зі слів джерел, рф має намір розширити постачання на тлі проблем білоруських НПЗ зі збутом, які загострилися після припинення експорту палива в Україну на тлі ведення росією у цій країні широкомасштабної загарбницької війни.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти