У початок

У рф хочуть змінити оподаткування нафтових компаній для збільшення державного доходу

У росії переглядають оподаткування нафтових компаній, щоб збільшити державні доходи за рахунок отримання більшої частки продажів сирої нафти, ціна якої часто перевищує «стелю», встановлену G7. Про це повідомляє Financial Times.

З квітня кремль перейде на індикатор, прив’язаний до Brent, міжнародного стандарту сирої нафти, для розрахунку податків на експорт нафти. За рахунок зменшення ринкової знижки на російську нафту москва очікує отримати додаткові 600 млрд рублів ($8 млрд) щорічного доходу.

Заплановані реформи, вперше оприлюднені президентом путіним наприкінці минулого місяця, відображають зростаючу туманність російського нафтового ринку під санкціями і суперництво між кремлем і нафтовидобувними компаніями щодо потенційних додаткових доходів від продажів.

Суперечка привернула увагу до ціноутворення на російську нафту й до того, чи відповідають міжнародні орієнтири, які кремль використовує як основу для оподаткування, останнім змінам ринку.

Основний російський експортний сорт Urals продається на $40 за барель нижче за нафту Brent, головним чином тому, що ЄС заборонив імпорт морським транспортом.

Західні держави привітали знижки як доказ того, що їхній підхід до санкцій працює. Але митні дані свідчать про те, що російські виробники нафти змогли забезпечити вищі ціни принаймні на частину свого експорту.

Згідно з митними даними, середня ціна після ембарго на всі російські нафтові суміші, експортовані в грудні, становила біля $74 за барель. Це лише на $10 нижче від ціни на Brent за той самий період і значно вище верхньої за межу на рівні $60.

Але ціна на Urals, яка є основним орієнтиром росії для розрахунку податку, у середньому становила всього $43 того ж місяця.

Ціноутворююче агентство Argus каже, що розбіжність пов’язана з тим, що ціна, яку сплачують такі країни, як Індія, включає витрати на доставку й страхування. Вони різко зросли, оскільки росія переспрямувала обсяги, які в основному доставлялися з Балтики до Європи, тоді як західні санкції обмежили доступ до танкерів.

Максимальна знижка Urals до Brent за новою системою оподаткування становитиме $34 за барель, а в липні зменшиться до $25.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти