Саудівська Аравія була основним напрямком для експорту мазуту й вакуумного газойлю (ВГО) з російських портів у листопаді 2024 року, показали дані трейдерів і LSEG.
Повна заборона на постачання нафтопродуктів з рф до країн ЄС набула чинності в лютому 2023 року, але частина російського палива опинилася під ембарго ще в серпні 2022-го, і трейдери були змушені переспрямувати мазут і ВГО в Азію, зокрема на рейдові перевалки ship-to-ship (STS).
У листопаді 2024 року росія збільшила експортні відвантаження темних нафтопродуктів у напрямку до Саудівської Аравії на 29% до жовтня, до близько 0,85 млн т.
Відвантаження мазуту й ВГО з портів рф у напрямку Індії минулого місяця скоротилися на 5% до попереднього місяця, до близько 0,47 млн т, тоді як постачання російських темних нафтопродуктів до Китаю впало на 25%, до 0,32 млн т.
Зі слів трейдерів, експорт мазуту з рф у Китай знижується на тлі очікуваного перегляду податкових пільг на нафтопродукти, що імпортуються, які призведуть до зростання витрат для покупців.
Китай з Індією купують російські прямогонний мазут і ВГО для перероблення як альтернативну сировину дорожчої нафти Urals.
Низка танкерів, що перевозять близько 600 тис. т темних нафтопродуктів, прямують з російських портів до Сингапуру, проте частину цього обсягу може бути також постачено у Китай, за даними учасників ринку.
Сингапур — найбільший у світі бункерувальний хаб, і судна часто вказують цей порт як проміжний пункт призначення на своєму довгому шляху з балтійських портів рф до китайських, особливо ті танкери, які обрали довший маршрут в обхід Африки замість проходу через Суецький канал.
Крім того, частина палива залишається у Сингапурі на зберіганні як у портових резервуарних парках, так і в плавучих сховищах, і ці обсяги трейдери потім пропонують покупцям у різних регіонах Азії.
Загалом за листопад експорт мазуту й ВГО з портів рф збільшився на 6% до попереднього місяця, до близько 4,26 млн тонн, за розрахунками Reuters на основі даних LSEG і галузевих джерел.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти