Колишній голова «роснєфті» Сергєй Богданчиков, який очолював найбільшу нафтову компанію росії з 1998-го по 2010 рік, став фігурантом позову генпрокуратури рф до арбітражного суду Сахаліну.
Про це з посиланням на The Moscow Times повідомляє «Бізнес.Цензор».
Позов, аналогічний тим, що прокурори подавали для вилучення активів у справах про незаконну приватизацію 1990-х, також подано до семи кіпрських офшорів та бізнесмена Марка Гарбера.
Cеред третіх осіб у позові названо, зокрема, ТОВ «Сахалін-Шельф-Сервіс» – власник Сахалінського Західного морського порту, єдиного на Далекому Сході спеціалізованого порту з обслуговування нафтогазових проєктів. Богданчикову належить 52% ТОВ «Сахалін-Шельф-Сервіс».
Кавалер російського ордену «За заслуги перед отєчеством» двох ступенів, ордену Пошани та заслужений працівник нафтогазової промисловості рф Богданчиков на початку 2000-х сам брав участь у націоналізації активів «Юкоса» (російська нафтова компанія, що існувала з 1993-го по 2007 рік, була оголошена банкрутом, – ред.), найбільший з яких – «юганскнєфтєгаз» – дістався «роснєфті» під його керівництвом.
У 2010 році він покинув нафтову компанію через конфлікт з Ігорєм Сєчіним – чинним головним виконавчим директором «роснєфті».
Торік у Росії було націоналізовано щонайменше 67 компаній із загальною виручкою понад 807,6 млрд руб. та вартістю активів понад 544,7 млрд руб. Із початку 2025 року в держвласність росії перейшли найбільший зернотрейдер «Родниє поля», найбільший власник складів Raven Russia, також аеропорт «Домодєдово» та петербурзький нафтовий термінал.
Причиною націоналізації найчастіше ставало порушення антикорупційного законодавства (29 компаній), незаконна приватизація у 1990-х (8 компаній), покриття збитків (11 компаній), а також участь в екстремістській діяльності (2 компанії) або в екстремістському об'єднанні (3 компанії). При цьому рішення про націоналізацію щонайменше 64% компаній (43 компанії) було ухвалено в закритому режимі.
За 2022-2023 роки понад 180 приватних підприємств перейшли під контроль росії, а вимоги про націоналізацію, що надійшли до судів за два роки, стосувалися майже 200 компаній. Переважно це підприємства, що випускають продукцію військового призначення, а також активи бізнесменів, що залишили країну.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти